شناسه : 38111177
عضو هیئت رئیسه شورای پنجم شهر یزد خطاب به روحانی:


مهدی کاشفی زاده خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی گرانی در شهرها بیداد می کند و درآمد مردم با تورم همخوانی ندارد صدای نفس نفس مردم را می شنوید؟

به گزارش خبرنگار یزدرسا، دویست و چهل و نهمین جاسه علنی شورای اسلامی شهر یزد شامگاه شنبه در محل این شورا و با حضور ده تن از اعضا برگزار شد.

مردم کرونا را جدی بگیرند

مهدی کاشفی زاده در نطق پیش از دستور با اشاره به بازگشت شیوع کرونا به یزد گفت: در جلسات گذشته نیز در باب این موضوع تذکراتی را ارائه دادم البته بیشترین نگرانی جامعه پزشکی برای فصل های پائیز و زمستان است که اگر مردم عزیز کرونا را جدی بگیرند و  پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با مجموعه سلامت کشور همکاری داشته باشند می توان به غلبه بر این ویروس امیدوار بود.

عضو هیئت رئیسه شورای پنجم خطاب به شهردار یزد گفت: در پارک های سطح شهر به ویژه کوهستان پارک و پارک بزرگ شهر شاهد حضور افراد غیربومی هستیم که از شما می خواهم برای این موضوع فکری عاجل کرده و تمهیداتی اتخاذ کنید چرا که با توجه به اینکه یزد شهردیابتی ها و بیماری های زمینه ای است  این عوامل می تواند این بیماری را در این دسته از افراد تشدید کند بنابراین اگر خدای نکرده افرادی ناقل در بین آن ها وجود داشته باشد شهروندان یزدی را نیز مبتلا خواهد کرد و سلامت همشهریان را به مخاطره بیاندازد.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه هنوز این بیماری ناشناخته است اما رعایت پروتکل ها می تواند در کاهش ابتلا به آن موثر باشد.

امنیت بافت تاریخی تامین شود

کاشفی زاده در بخش دیگری از سخنانش، پویایی و زندگی مردم در بافت تاریخی را مهمترین علت ثبت جهانی این بافت عنوان کرد و ابراز داشت: بافت تاریخی صرفا به دلیل وجود بناها جهانی نشد و علی رغم اینکه بسیاری از کشورهای منطقه تلاش کردند که این شهر به عنوان اولین شهر شیعی جهان اسلام به ثبت جهانی نرسد اما اراده خدا چنین رقم خورد و وظیفه ماست که توجه ویژه ای به این منطقه از شهر داشته باشیم.

منشی اول شورای شهر یزد با اشاره به ضرورت حفظ امنیت بافت تاریخی اذعان داشت: بنابراین تامین امنیت این بافت بسیار مهم است و باید سکنه آن از حضور در آن  احساس امنیت کنند البته مردم نیز نباید منازل خود را در اختیار اتباع بیگانه قرار دهند.

جناب روحانی درآمد مردم با تورم همخوانی ندارد

وی در ادامه به گرانی های افسارگسیخته و وجود تورم بالا در جامعه خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی گرانی در شهرها بیداد می کند و درآمد مردم با تورم همخوانی ندارد خوب گوش فرا دهید صدای نفس نفس مردم را می شنوید؟ به عنوان نماینده مردم شریف یزد خواهش می کنم این گرانی ها را مهار کنید مردم در تنگنا و فشار هستند و روز به روز از قدرت خرید آنان کاسته و بر مشکلاتشان افزوده می شود لطفا اقدام عاجلی انجام دهید.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :