شناسه : 38064093

صلح و سازش اولویت شوراهای حل اختلاف باشد


رئیس دادگاه عمومی بخش مروست گفت: رسالت شوراهای حل اختلاف، نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه است و در این مسیر باید از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

به گزارش یزد رسا؛ احمد زحمتکش در جمع کارکنان شورای حل اختلاف مروست بیان داشت: کاری که اعضای شوراهای حل اختلاف انجام می دهند کمتر از جهاد در راه خدا نیست چرا که با خدمتی که با روحیه ایثار و تکلیف در این حوزه انجام می دهند قطعاً انگیزه ای جز نیت خدایی و خدمت به مردم نمی توان برای آن تصور کرد .
 
وي کاهش پرونده هاي قضايي را قابل تامل ذکر کرد و افزود:‌ شوراي حل اختلاف با دعوت از مردم به صلح و سازش، توانسته است از اختلافات عديده بين مردم، جلوگيري کند.
 
این مقام قضایی اظهار داشت: شورای حل اختلاف، یک نهاد مردمی، بالنده و دارای ریشه اصلاح و میانجیگری و به معنای حاکمیت بخشیدن اراده مردم در رسیدگی به امور قضایی غیر مهم از سوی نمایندگانی از مردم است.
 
وی ابراز کرد: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در حاکم ساختن فرهنگ صلح و سازش و هدایت مردم به آن و نهادینه کردن این فرهنگ در بین مردم می‌تواند به عنوان اهداف عالی و بلند شورای حل اختلاف در برنامه‌های آتی و فعلی مد نظر قرار گیرد.
 
شایان ذکر است در این دیدار اعضای شورای حل اختلاف مشکلات خود را مطرح نموده و مورد بررسی، پیگیری و در دستور کار قرار گرفت.آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.