شناسه : 38086974
رئیس دادگستری میبد:

صنایع میبد شیفت شب بانوان را حذف کنند


رئیس دادگستری شهرستان میبد خواستار حذف شیفت شب بانوان در این شهرستان شد.

به گزارش یزدرسا، علیرضا حسین بیگی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به جمعیت شهرستان میبد، دادگستری این شهرستان پس از مرکز استان از نظر تعداد پرسنل و کارمندان در رتبه دوم قرار دارد.

وی با بیان این که کمترین ورودی پرونده‌ها را در شهرستان میبد شاهد هستیم، افزود: با توجه به الکترونیکی شدن پروند ها نزدیک به ۹۰ درصد از مراجعات از طریق ابلاغ الکترونیکی در حال انجام است که با توجه به این موضوع در اطاله رسیدگی به پرونده‌ها کاهش چشمگیری را داشته‌ایم.

حسین بیگی تحکیم بنیان خانواده را مهمترین عامل در کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی جهت تحکیم بنیان خانواده، برگزاری کلاس‌های آموزشی قبل ازدواج، راه‌اندازی دفتر سلامت برای شاغلین صنایع، افتتاح کلینیک حقوقی و همکاری با دانشگاه‌ها جهت برپایی کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموخته‌های حقوق، مشاوره برای حل اختلاف پرونده‌های مرتبط با واحدهای تولیدی و صنعتی، تشکیل پرونده و رسیدگی به اختلاف‌های بین سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان و ایجاد صلح و سازش بین طرفین از مهمترین اقدامات دادگستری شهرستان میبد طی یک سال اخیر بوده است.

وی به فرهنگ‌سازی فضای مجازی و لزوم استفاده صحیح و درست از آن تاکید کرد و افزود: مسئولان تمام دستگاه‌های اداری موظف هستند با فرهنگ‌سازی صحیح و جامع به مردم راه‌های استفاده صحیح از فضای مجازی را آموزش دهند و نسل جوان را به این باور برسانند که استفاده صحیح از فضای مجازی باعث کاهش آسیب‌ها و پیامدهای ناگوار برای آنها خواهد شد.

رئیس دادگستری میبد با بیان اینکه میبد یک شهر صنعتی است، اظهار کرد: اشتغال بانوان در صنایع در ساعات منتهی به آخر شب و انتظار آنها برای استفاده از سرویس رفت و برگشت گاهاً مشکلاتی را به وجود می‌آورد که برای حمایت و صیانت از کانون خانواده تاکید داریم که شیفت شب بانوان حذف و صاحبان صنایع این موضوع  را مهم و پر اهمیت بدانند.

«علی باقرپور» دادستان میبد نیز گفت: بیشتر سرقت در حوزه جرائم تعزیری شهرستان به صورت خرد و مرتبط با سرقت خودرو و موتور سیکلت بوده است لذا ضروریست که شهروندان نکات ایمنی در این خصوص به ویژه رها نکردن وسایل نقلیه در معابر حتی برای مدت کوتاه را مود توجه داشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه در شهرستان میبد نزاع دسته جمعی وجود ندارد و اختلافات عمدتاً بین افراد صورت می‌گیرد و همراه با توهین و نزاع‌های فردی است که در این رابطه توصیه به تشکیل پرونده در دادگاه نمی‌کنیم.

برخورد با فساد اقتصادی، اداری و اخلاقی در دستگاه‌های دولتی، برخورد با صنایع آلاینده، توجه به حفظ حقوق بیت المال، حمایت از مردم و حقوق شهروندی، پیگیری مشکل فولاد میبد،  کیفیت تولیدات، برخورد با کلاهبرداران و مالخرها، بررسی نقاط حادثه‌خیز جهت کاهش تصادفات، تشکیل شورای پیشگیری از جرائم در حوزه میراث فرهنگی، برخورد با بی‌حجابی و رصد فضای مجازی، مهمترین مواردی بود که دادستان در این نشست به آن اشاره کرد./ایسنا

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.