شناسه : 37666225


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: کلیه سطوح امامزادگان و بقاع متبرکه ضدعفونی و از هرگونه توزیع نذری جلوگیری شود.

به گزارش یزدرسا؛ حجت الاسلام حسن زاع زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد درباره جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بقاع و اماکن متبرکه سطح استان یزد، افزود: با توجه به تشرف روزانه هزاران نفر به امامزادگان و بقاع متبرکه یزد، هر روز در نوبت‌های مختلف سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار دارند، همچنین کفشداری‌ها ضدعفونی شده و کیسه‌های نگهداری کفش زائران هم جمع‌آوری و کفش‌ها در کفشداری‌ها نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: در‌های ورودی و خروجی، دستگیره‌های ضریح‌های مطهر، جامهری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، زائرسرا‌ها به‌طور دائم و در بازه‌های زمانی مناسب ضدعفونی شده و نسبت به ضدعفونی کردن کتب ادعیه و کتابخانه‌های قفسه باز و امانی بقاع متبرکه نیز اقدام‌ لازم انجام می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد اظهار داشت: در صورت امکان و موجود بودن ماسک و ژل‌های ضدعفونی در بازار، این اقلام بهداشتی از طرف هیئت‌ امنای امامزادگان و بقاع متبرکه تهیه و به‌ صورت رایگان در دسترس زائران قرار گرفته است.

وی گفت: توزیع هرگونه غذای نذری و سایر مواد غذایی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

زارع زاده افزود: همچنین از ظرفیت تبلیغات محیطی بقاع متبرکه برای آگاهی‌بخشی عمومی در راستای کاهش و جلوگیری از شیوع و انتشار بیماری کرونا استفاده می شود.


 
آدرس کوتاه :