شناسه : 36553646
امام جمعه بخش بهمن در همایش هم‌اندیشی سران ایلات و طوایف عشایر:


امام جمعه بخش بهمن، گفت : در کنار جنگ اقتصادی و شرایط نامساعد معیشتی، تلاش می کنند ما را از جنگ فرهنگی غافل کنند، در صورتی که ضربه و ضرر جنگ فرهنگی در دراز مدت سنگین تر از جنگ اقتصادی است.

به گزارش یزدرسا،‌ همایش هم اندیشی سران ایلات و طوایف دهستان اسفندآباد، با همکاری حوزه مقاومت بسیج مشترک عشایری شهید مطهری برگزار شد.

در مقابل جنگ دشمن باید آرایش جنگی داشت
در این همایش حجت الاسلام و المسلمین رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن، اظهار کرد : امروز جمهوری اسلامی ایران در جنگ تمام عیار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارد، که باید در مقابل دشمن آرایش جنگی داشته باشد.

حجت الاسلام علیزاده، نا امید کردن، ایجاد یأس و جدا کردن مردم از انقلاب را از اهداف دشمنان در این جنگ عنوان کرد و گفت : دوام انقلاب همچون پیروزی آن به مردم بسته است و چنانچه مردم از این انقلاب بریده شوند، صدمه زدن به آن راحت تر انجام می شود.

وی تصریح کرد : اینکه برخی می گویند انرژی هسته ای، قدرت موشکی، شعار مرگ بر آمریکا و حمایت از ملت های مظلوم، علت دشمنی آمریکا با ما است، حرف باطل و نا صوابی است. بلکه دشمنی آنها دلایل مهمتری دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم.

ماهیت استقلال طلبانه و ضد استکباری انقلاب اسلامی/ استقلال سیاسی لازمه استقلال اقتصادی و فرهنگی
علیزاده افزود : اولین دلیل دشمنی آمریکا و هم پیمانانش که آنها را عصبانی کرده است، ماهیت استقلال طلبانه و ضد استکباری انقلاب اسلامی و وفاداری مردم به انقلاب است، آنها می خواهند ایران همچون دیگر کشورها در دست آنها مانند موم نرم باشد، تا هر چه گفتند اطلاعت کند.

امام جمعه بخش بهمن بیان کرد : استقلال سیاسی که همان روی پای خود ایستادن و وابسته دشمن نبودن است، یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است. امروز ایران مستقل ترین کشوری است که برای منافع ملی خود، بدون دخالت دیگران تصمیم می گیرد.

این مقام مسئول تأکید کرد : اگر این استقلال سیاسی نباشد، رسیدن به استقلال اقتصادی و فرهنگی هم میسر نمی شود.

از دست دادن لقمه چرب و نرمی همچون ایران، آمریکا را عصبانی کرده است
وی از دست دادن لقمه چرب و نرمی همچون ایران را دومین دلیل دشمنی آمریکا برشمرد و گفت : ایران کشوری غنی و ثروتمند است که از چنگال زیادخواه آنها خارج شد و آنها ناراحتند چون تا قبل از انقلاب برایران کدخدایی می کردند.

علیزاده اضافه کرد : پیشرفت و بالندگی انقلاب، سومین علت دشمنی آنها است. از موقعیت و جایگاه ایران در منطقه و عرصه بین المللی عصبانی هستند. لذا باید وضعیت قبل و بعد از انقلاب برای نسل جوان بازگو شود، تا بدانند در دوران حکومت پهلوی روزانه 6 میلیون بشکه نفت خام یعنی 4 برابر امروز از کشور خارج می شد.

وی خاطر نشان کرد : در حالی که جمعیت ایران یک سوم امروز بود اکثریت مردم از حداقل امکانات بی بهره بودند و کسی حق انتقاد نداشت ولی امروز ایران از جهت رشد و توسعه جز 10 کشور پیشرفته دنیا است.

ترس غرب از حق خواهی انقلاب اسلامی علت دیگر دشمنی آمریکا با ما است
امام جمعه بخش بهمن عنوان کرد : ترس غرب از حق خواهی انقلاب اسلامی آخرین علت دشمنی آمریکا با ما است. اینها مستکبر و ظالم هستند و خون ملت های مظلوم را می مکند، حالا نمی توانند تحمل کنند که قدرتی در دنیا ایجاد شده که با این پدیده ظالمانه مخالفت می کند و زیر بار آنها نمی رود و تا جایی که بتواند صدایش را به دیگر ملت ها می رساند.

علیزاده، با اشاره به این مطلب که فقط در ایران فریاد «مرگ بر آمریکا» بلند است و این نشان اقتدار و استقلال ما است، گفت : در نتیجه آنها دست به جنگ تمام عیار اقصادی زده و دائما تحریم ها را بیشتر می کنند، که حضرت آقا راهکار آن را اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید ملی عنوان کردند.

سازش و مذاکره راهکار مسئولین غرب گرا به جای اقتصاد مقاومتی
وی یادآور شد : این در حالی است که مسئولین غرب گرای ما، به جای اجرای اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت داخلی، حرف از مذاکره و سازش با آمریکا می زنند. آنها می خواهند این فکر را به ملت تزریق کنند که بر سر دو راهی قرار دارندو یا باید با آمریکا کنار بیایند یا دائما فشارها را تحمل کنند.

علیزاده در پایان گفت : در کنار جنگ اقتصادی و شرایط نامساعد معیشتی، تلاش می کنند ما را از جنگ فرهنگی غافل کنند، در صورتی که ضربه و ضرر جنگ فرهنگی در دراز مدت سنگین تر از جنگ اقتصادی است.

انتهای پیام/ف

آدرس کوتاه :