شناسه : 37669407
نماینده منتخب مردم یزد در مجلس یازدهم:


محمد صالح جوکار گفت: مردم ما مطالبات جدی و به حقی مخصوصا در حوزه‌های اقتصادی، معیشت، اشتغال و مسکن دارند و متاسفانه عدم نظارت مجلس دهم بر عملکرد دولت مشکلات جدی ایجاد کرده است.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: مجلس آینده هم درحوزه قانونگذاری و هم نظارت، گام‌های موثری باید بردارد و با ایجاد انرژی مثبت در میان مردم، روح امید را در کالبد جامعه بدمد. مردم ما مطالبات جدی و به حقی مخصوصا در حوزه‌های اقتصادی، معیشت، اشتغال و مسکن دارند و متاسفانه عدم نظارت مجلس دهم بر عملکرد دولت مشکلات جدی ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: متأسفانه حوزه مسکن در کشور شش سال تعطیل شد و مجلس در این زمینه اقدام مثبت و موثری انجام نداد و این موجب شد که هم قیمت مسکن در کشور افزایش پیدا کند و هم در بحث اشتغال بسیار دچار مشکل شدیم چرا که چند صد شغل مرتبط با مسکن داریم و اگر صنعت مسکن فعال شود بسیاری از کارخانجات تولیدی فعال می‌شوند و بسیار می‌توانند در رونق کسب وکار، رونق بازار، و گردش پولی در کشور ما موثر باشد. اما تعطیلی حوزه مسکن موجب پایین آمدن گردش مالی، افزایش قیمت زمین ومسکن و ایجاد نارضایتی جدی در این حوزه شد.

نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس یازدهم، رکود اقتصادی، کاهش ارزش ریالی وعدم سرمایه‌گذاری جدی در بخش توسعه‌ای کشور از عوامل تاثیرگذار در افزایش مشکلات بخش اشتغال عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه در دوران مجلس دهم، بخش مهمی از سرمایه از استان یزد خارج شد که جای نگرانی داشت.

وی تصریح کرد: امروز جمعیت بالایی فارغ ‌التحصیل دانشگاه با تحصیلات بسیار خوب داریم که از نیروهای نخبه و خلاق استان محسوب می‌شوند اما متاسفانه توسعه استان یزد بیشتر بر مبنای صنایع سخت افزاری بوده و کمتر به سمت صنایع نرم افزاری از جمله در حوزه هایتک، آی تی و حوزه گردشگری که واقعا فرصت جدی برای یزد محسوب می‌شود حرکت کردیم و از ظرفیت‌ این حوزه‌ها استفاده نشده است. همچنین صنعت نساجی از دیرباز به عنوان برند یزد بوده است و می‌توانستیم در این حوزه اقدامات جدی داشته باشیم که متاسفانه اینگونه نبوده است.

جوکار با بیان اینکه نرخ بیکاری 13.9 درصد در پایان فصل پاییز در استان یزد و همچنین نرخ بیکاری 16 درصد در برخی شهرستان‌ها مانند بهاباد جای نگرانی جدی دارد، گفت: در مجلس آینده(یازدهم) باید اولویت گذاری برای مسائل و مشکلات داشته باشیم و اولویت را طرح‌های اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم قرار داده و دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه گرانی سرسام آور و تورم در جامعه متأسفانه بیشتر به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های مسئول اتفاق افتاده است، گفت: مجلس یازدهم طرح‌های اقتصادی را برای نجات کشور باید پیگیری کند و دولت موظف و ملزم به رعایت و اجرای آن در سطح کشور باشد که با همت بلند و روحیه جهادی و انقلابی می توان این کار را کرد.

نماینده منتخب مردم یزد و اشکذردر مجلس یازدهم تصریح کرد: قطعا در مقابل ما بن بستی وجود ندارد و باید همه راه‌هایی که می‌تواند به قوی شدن ما در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست منتهی شود دنبال کنیم و اجازه ندهیم چنین چیزی در ذهن ما شکل گیرد که ما به بن بست رسیدیم و نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم، ما باید در مرحله اول امید را در جامعه تزریق کنیم و با روحیه و مدیریت جهادی چالش‌های اساسی در مقابل مردم را برداریم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :