شناسه : 31918883
با هدف کاهش آسیب های اجتماعی؛


با پیشنهاد دادگستری شهرستان میبد به شورای فرهنگ عمومی این شهرستان و با تأیید اتاق فکر این شورا، طرح ابن السبیل در شهرستان میبد اجرا خواهد شد.

به گزارش یزدرسا به نقل ازمیبد خبر، حسین دهقانی رئیس دادگستری شهرستان میبد با اعلام این مطلب، گفت: طرح ابن السبیل با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و پر کردن خلاهای فرهنگی در خانواده هایی که دچار ناهنجاری های اجتماعی مختلفی مانند ازیاد طلاق در یک خانواده، ازدیاد و تکرار محکومیت کیفری و منزوی بودن برخی خانواده ها اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح فردی فرهنگی، اجتماعی و جهادی انتخاب شده که از نزدیک به سراغ این خانواده ها رفته و ضمن آمار گیری به بررسی مشکلات و علل بروز ناهنجاریها در آنها پرداخته سپس این خانواده ها جهت حل مشکلات به دستگاههای مربوطه معرفی شده تا بصورت سریع و ویژه به مشکلات آنها رسیدگی شود.

دهقانی درباره زمان اجرایی شدن این طرح اظهار داشت: این طرح با پیشنهاد دادگستری شهرستان در شورای فرهنگ عمومی مطرح و به تصویب رسیده است که پس از انجام یکسری کارهای پژوهشی بر روی این طرح شناسایی خانواده ها و انتخاب فرد مجری صورت می گیرد و طرح عملیاتی می شود. پس از شناسایی معضلات و مشکلات این خانواده ها مانند مسئله بیکاری و اشتغال آنها به ادارات مربوطه و متولی امر ارجاع و مشکلات آنها به طور ویژه و در اسرع وقت رسیدگی می شود.

وی در پایان اذعان داشت: این طرح ان شاء الله اول زمستان سال جاری اجرایی خواهد شد که امیدواریم با اجرای این طرح شاهد کاهش آسیبهای و معضلات اجتماعی در خانواده های هدف باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :