شناسه : 34713012
رئیس پلیس راهور میبد:


رئیس پلیس راهور میبد از اجرای طرح برخورد نامحسوس با موتور سواران متخلف در میبد با هماهنگی دادستان شهرستان خبر داد.

به گزارش یزد رسا به نقل از میبد خبر، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر میبد با حضور در اداره پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ضمن استماع نظرات و پیشنهادات فرماندهی پلیس راهور از زحمات پرسنل خدوم این مجموعه تقدیر کردند.

در این دیدار صمیمانه سرهنگ دوم محمد حسین دهقانی رئیس پلیس راهور میبد ضمن تشکر و قدردانی از حضور و حرکت ارزشمند شورای شهر میبد بیان داشت: خوشبختانه در سه ماهه اول سال جاری شاهد هیچ گونه تصادف فوتی در شهرستان نبودیم و تصادفات جرحی نیز نسبت به مدت مشابه بسیار کاهش یافته که این امر نشان دهنده قانونمند تر شدن مردم شهرستان و زحمات شبانه روزی پرسنل راهور شهرستان و همکاری دستگاههای متولی می باشد.

وی افزود: طرح برخورد نامحسوس با موتور سواران متخلف در شهرستان میبد با دستور دادستان و هماهنگی فرماندهی انتظامی میبد برای کاهش تخلفات و افزایش نظم و امنیت در حال اجرا می باشد که اجرای این طرح در شهرستان مجاور نتایج خوبی را به همراه داشته و سبب شد که شهرستان اردکان رتبه اول کاهش تصادفات را در استان کسب کند.

سرهنگ دهقانی اظهار داشت: با دستور دادستان میبد شب های ماه مبارک رمضان طرح برخورد با رانندگانی که ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت در اطراف پارک بهاران داشتند اجرا شد که در این راستا با متخلفین برخورد قانونی صورت گرفته و آنها تحویل مقامات قضایی شدند.

وی اصلاح نقاط حادثه خیز را در راس همه امور دانست و ابراز داشت: اگر با همکاری دستگاههای متولی برگزاری جلسات شورای ترافیک بصورت مرتب و ماهانه تشکیل شود و در هر جلسه از مجموع مصوبات حتی اگر یک مصوبه اجرایی شود در سال 12 نقطه حادثه خیز شهرستان اصلاح شده و از نظر معابر دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور میبد به اقدامات خوب صورت گرفته در رفوژ خیابان خواجه رشیدالدین اشاره و اذعان داشت: با تکمیل رفوژ خیابان آیت الله اعرافی میزان تصادفات جرحی و فوتی در این نقطه به صفر رسیده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش نکات ترافیکی با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان در مدارس میبد تصریح داشت: از آموزش و پرورش می خواهیم از طریق پیامک این فرهنگ سازی را کرده که والدین موتورسیکلت در اختیار فرزندانشان قرار نداده و تردد آنها با سرویس های عمومی و دوچرخه صورت گیرد.

رئیس پلیس راهور میبد از نصب 8 دستگاه دوربین کنترل سرعت در معابر شهرستان خبر داد و اظهار داشت: نصب این دوربین ها سبب بازدارندگی شده و تصادفات را کاهش خواهد داد. حضور روزانه پلیس راهور در محلات مختلف نیز نوید نوعی آرامش و امنیت را به مردم شهرستان می دهد.

وی در پایان از رئیس شورای شهر درخواست داشت تا با همکاری شهرداری نسبت به ساخت پارکینگ در محل ساختمان پلیس راهنمایی و رانندگی جهت حفاظت از خودروهای سازمانی و اموال بیت المال این مجموعه را یاری دهند.

سرهنگ سید طاهر موسوی فرماندهی انتظامی شهرستان میبد نیز نیز همکاری‌های چند سال اخیر این نیرو و شهرداری را بسیار تنگاتنگ و خوب ارزیابی و خواستار تداوم این مراودات شد.

حجت الاسلام علیرضا آقایی رئیس شورای شهر میبد نیز در این دیدار با اشاره به ارتباط نزدیک و همکاری مؤثر بین شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی در اجرای طرح‌ های ترافیکی از زحمات و تلاش این نیرو جهت حفظ امنیت و آرامش شهروندان هنگام رانندگی و کاهش آمار تصادفات شهری قدردانی داشت و به پاس همت و پشتکار این عزیزان هدایایی به رسم یادبود به آنها اهدا کرد.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :