شناسه : 38015375
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل یزد:


سیدحسن ضیائی گفت: طرح فروش فوق‌العاده خودرو نه تنها نتوانسته تاثیر چندانی بر کاهش قیمت خودرو داشته باشد بلکه بازار خودرو راکدتر شده است.

سیدحسن ضیائی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ در خصوص طرح فروش فوق العاده محصولات گروه سایپا و ایران خودرو گفت: این طرح فروش، طرح خوبی بوده و شرایط خوبی برای آن تعیین شده است. چنانچه به افرادی که استحقاق دارند خودرو تعلق بگیرد بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به تاثیر این طرح بر قیمت خودرو افزود: متاسفانه طرح فروش فوق العاده خودرو محصولات سایپا و ایران خودرو نه تنها نتوانسته تاثیر چندان و مورد انتظاری بر کاهش قیمت خودرو داشته باشد بلکه بازار خودرو راکدتر شده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل یزد عنوان کرد: با توجه به برخوردهایی که اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران اتومبیل و همچنین تعزیزات با نمایشگاه دارانی که خودرو را بیش از 10 درصد بالای قیمت شرکت خودروساز به فروش می‌رسانند دارند  تعداد خودرو در نمایشگاه‌های اتومبیل کاهش یافته  و معاملات خودرو به صورت زیر زمینی انجام می‌شود.

ضیائی تصریح کرد: کمبود خودرو در بازار یزد وجود دارد و تقاضا برای خودرو بسیار بالاست و تا زمانی که عرضه و تقاضا با هم برابری نداشته باشد شاهد وجود بازار سیاه و افزایش قیمت خودرو هستیم و نمی‌توان در ساماندهی بازار خودرو و کاهش قیمت آن موفق بود.

وی در خصوص سایت‌های واسطه‌گر و اینترنتی  گفت: متاسفانه با وجود اینکه نمایشگاه‌داران اتومبیل مشمول مالیات ودیگر هزینه‌ها می‌شوند این سایت‌ها تبلیغات فروش خودرو را منتشر می‌کنند و تا زمانی که در این سایت‌ها اقدام به خرید و فروش خودرو شود بازار قابل کنترل نیست و مشکلات زیادی از جمله کلاهبرداری، گرانی و فروش خودرو سرقتی  را به دنبال دارند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :