شناسه : 38694059
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد:

طلاب و روحانیون یزدی با تمام ظرفیت‌ها در عرصه مبارزه با کرونا حضور دارند


نجیمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در خصوص کمک رسانی تمام ظرفیت حوزه، روحانیون و طلاب به کادر درمان برای مقابله با بیماری کرونا خبرداد.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اجرای مراسم یادبود شهدای سلامت و اموات کرونایی گفت: به دلیل اینکه محدودیت برگزاری مراسم یادبود وجود داشته است  مراسمی را  پنجشنبه هرهفته در جوار امام زاده ها به مدت نیم ساعت برگزار می کنیم .

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با تاکید بر اینکه باید فضای جامعه با دعا و مناجات مانوس شود افزود: در این ایام شب‌ها برنامه ادعیه خوانی دعای هفتم صحیفه سجادیه، دعای خمسه عشر و دعای کمیل را به صورت زنده که در سطح استان پخش می شود را داریم و همچنین بروشور در رابطه با این دعا ها چاپ و توزیع کرده ایم.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی، روحانیون و طلاب در بخش خدمات و پذیرایی در اکثر بیمارستان های استان حضور دارند اظهار داشت: روحانیون و طلاب در حوزه خدمات اگر نیاز به نظافت باشد کمک می کنند و همچنین برای گرفتن آبمیوه و پذیرایی خدمت رسانی می کنند.

نجیمی در رابطه با روحیه دادن روحانیون و طلاب به بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری هستند گفت: روحانیون و طلاب برای روحیه دادن و بالابردن امید به بیماران کرونایی دوره های  آموزشی را گذرانده اند و مدرک لازم را اخذ کرده اند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در حوزه پیشگیری از بیماری کرونا افزود: کانالی در فضای مجازی راه اندازی کرده ایم تحت عنوان رخداد های فرهنگی که روحانیون عضو آن هستند در این کانال محتوایی که بهداشت و درمان استان و سایر مراکز مرتبط با کرونا را در این کانال و سایر گروه ها به اشتراک می گذاریم که هم طلاب رعایت کنند و همچنین عامل انتقال دهنده این محتوا باشند.

وی با توجه به اینکه محدودیت تبلیغ از همان ابتدا تاکنون داشتیم خاطر نشان کرد: ما نتوانستیم مانند سال قبل مبلغ به روستاها، مساجد و دانشگاه ها اعزام داشته باشیم روحانیون در عرصه فضای مجازی کانال وگروه هایی را با محوریت مسجد و محله خودشان راه اندازی کردند و افراد محله را عضو کردند و محتوایی را که در اختیار آنها قرار داده ایم را به اشتراک میگذراند.

نجیمی در مورد تولید کلیپ های یک دقیقه ای درخصوص این ایام افزود: در عرصه رسانه کلیپ های سخنرانی یک دقیقه ای، دعا های آرامش بخش متناسب با ایام کرونا به صورت کلیپ با مدت کم تولید داشتیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به تغسیل و تدفین بیماران کرونایی گفت: شستشو دادن، غسل و کفن کردن بیماران کرونایی بر اساس آموزه های دینی و اعتقادی بخش دیگری است که روحانیون، طلاب و حوزه درگیر آن هستند که اوایل فوتی های ناشی ازکرونا را تیمم می دادند که بعضاً احکام شرعی را رعایت نمی کردند.

وی افزود: هماهنگی های لازم برای غسل و کفن کردن بیماران کرونایی با بهداشت و درمان استان صورت گرفته است واکنون در سراسر استان در واقع در هر شهرستان بیماران کرونایی شستشو، غسل و دفن می شوند.

نجیمی با توجه به حضور روحانیون در پایگاه های بسیج و مجموعه های مردمی گفت: روحانیون و طلاب در توزیع مواد ضد عفونی کننده و توزیع بسته های معیشتی در ایام کرونا حضور فعال و چشمگیری داشتند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه اصلی ترین عملیات ما تا 13 دی انجام می شود افزود: عملیاتی را به نام شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا می کنیم که در این عملیات کلیه کارهایی که گفته شد ادامه پیدا می کند و همچنین یک سری کارهای دیگر متناسب با نیاز این ایام درحال طراحی و برنامه ریزی است.

وی در پایان عنوان کرد: حوزه، روحانیون، طلاب و مبلغین با تمام ظرفیت و هرچه در توان دارند به ستاد کرونا و خصوصاً بهداشت و درمان کمک رسانی کنند تا بتوانیم حداقل در حوزه پیشگیری بهترین نقش را داشته باشیم .

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.