شناسه : 36219755
پژوهشگر برجسته سیاسی در گفتگو با یزدرسا:

ظریف دیگر حرفی برای گفتن ندارد که استعفا داد/لزوم مطالبه‌گری قوه قضاییه بابت عملکرد ظریف


پژوهشگر سیاسی گفت: ظریف باید بابت خسارت‌های فراوانی که در این شش سال به جمهوری اسلامی وارده کرده‌، پاسخگو باشد.

کامران غضنفری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به استعفای جواد ظریف گفت: سیاست‌های غلط خارجی که آقای حسن روحانی و آقای ظریف در شش سال گذشته در پیش گرفتند با شکست کامل مواجه شد و بزرگترین پروژه‌شان هم که برجام بود جز خسارت محض برای مردم ایران هیچ دستاوردی به بار نیاورد.

هیچ کدام از وعد‌ه‌های ظریف عملی نشد

وی افزود: آقای ظریف چون حرفی برای گفتن ندارد و تمام آنچه که در شش سال گذشته به مردم وعده داده بودند هیچ کدامش محقق نشد، ظاهرا دیده هیچ چاره دیگری ندارد جز اینکه استعفا دهد.

این پژوهشگر سیاسی ادامه داد: آن‌ها وعده حذف تحریم‌ها را به مردم دادند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه تحریم‌های جدیدی هم به تحریم‌های قبلی اضافه شد. همچنین وعده دادند که عزت و و اعتبار را به پاسپورت ایران بازمی‌گردانند، اما دیدیم که نتیجه آن چه شد.

ظریف راه چاره را در فرار از مواجهه با مردم دیده است

غضنفری اظهار داشت: این جریان در عرصه‌های مختلف سیاست خارجی کشور را با شکست مواجه کردند و به عزت و وجهه‌ی نظام در عرصه‌ی بین‌الملل ضربه زدند.

وی تأکید کرد: آقای ظریف دیگر حرفی برای گفتن ندارد و از اینکه نتواسنته به هیچ کدام از وعده‌ها و شعارهایی که داده عمل کند، جلوی مردم هم شرمنده است و راه چاره را در فرار از مواجهه با مردم دیده و اینکه استعفا بدهد.

ظریف باید پاسخگوی خسارت‌های فراوانی که به کشور وارده کرده باشد

این تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: البته به نظر می‌آید دستگاه قضایی باید هوشیار باشد و از خروج ایشان از کشور جلوگیری کند. ظریف باید توسط دستگاه قضایی ممنوع‌الخروج شود تا در فرصت مناسب در دادگاه بابت خسارت‌های فراوانی که در این شش سال به جمهوری اسلامی وارده کرده‌اند، پاسخگو باشد.

غضنفری خاطرنشان کرد: نمی‌شود که یک مسئول نالایقی بیاید مسئولیتی را در دست بگیرد، ضربه‌های فراوانی به کشور بزند و بعد هم بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای کنار بکشد. ایشان قاعدتا بایستی منتظر تشکیل دادگاه باشد تا در مقابل خسارت‌های زیادی که در این شش سال به کشور وارد کرده پاسخگو باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :