شناسه : 39682489
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تشریح کرد

علت افزایش اخیر مبتلایان کرونا در استان یزد


نیکوکار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد به تشریح علت‌های افزایش اخیر مبتلایان کرونا در استان پرداخت.

حبیب نیکوکار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد فعالیت‌های بسیار موثر کادر درمان و احاطه کامل آنها بر شرایط موجود هستیم، گفت: کادر درمان در اوایل کرونا چون بیماری جدید بود، شیوع آن و مرگ‌ومیرها آمار بالاتری را نشان می‌داد، در حال حاضر بیمارستان‌های خصوصی و دولتی به‌خوبی بیماران را پذیرش و نسبت به انجام مراحل درمان به بهترین شکل عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سیر افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد، اظهار داشت: یکی از دلایل این افزایش مبتلایان سردی هوا است و خیلی نگران‌کننده نیست.

نیکوکار به همراهی مطلوب مردم در بحث رعایت موارد بهداشتی اشاره کرد و گفت: ساده‌انگاری در خصوص این ویروس اصلی‌ترین نگرانی به شمار می‌رود چون باید بدانیم که در کنار انجام واکسیناسیون، پروتکل‌های بهداشتی را نیز باید مدنظر قرار داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از دیگر نگرانی‌ها را شروع مدارس بیان کرد و اذعان داشت: هم‌اکنون شاهد افزایش مختصری در ابتلای کودکان هستیم که این مسئله جز نگرانی‌ها است.

وی گفت: شست و شوی دست‌ها، استفاده از ماسک، جلوگیری از دورهم نشینی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از مواردی است که از ابتدا نسبت به آن تاکید شده و هم‌اکنون نیز بعد از انجام واکسیناسیون باید به آن توجه کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.