شناسه : 39669028
نویسنده و تحلیلگر سیاسی:

عملکرد دولت جدید در زمینه واکسن کرونا، به وضوح تفاوت این دولت با دولت قبل را نشان می‌دهد


غضنفری گفت: تلاش و اقدامات دولت طی همین سه ماه اخیر در مدیریت بحران کرونا به وضوح تفاوت این دولت با دولت قبل را نشان داد.

کامران غضنفری محقق و تحلیلگر سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به اقدامات قابل تقدیر دولت سیزدهم در سه ماه نخست گفت: یکی از اقدامات شاخص دولت جدید در 100 روز اول، سفرهای استانی است که به واسطه آن رئیس‌جمهور و دولت‌مردان به ویژه از استان‌های محروم‌تر کشور سرکشی و از نزدیک برای حل مشکلات مردم اقدام می‌کنند.
وی افزود: البته مردم متوجه تفاوت رئیس‌جمهوری مانند حسن روحانی که ارتباطی با مردم نداشت و برای آن‌ها اهمیتی قائل نبود با رئیس‌جمهوری مانند رئیسی که حتی تعطیلات آخر هفته خودش را هم به مشکلات مردم اختصاص می‌دهد، می‌شوند.
پژوهشگر سیاسی اظهار داشت: کاهش بیش از 90 درصدی چاپ پول از دیگر اقدامات قابل تقدیر دولت جدید است، چرا که آن روندی که دولت روحانی در پیش گرفته بود و به شکل صعودی پول چاپ می‌کرد و از بانک مرکزی برای استفاده امور جاری استقراض می‌کرد منجر به تورم شدیدی در کشور شد.
غضنفری ادامه داد: البته وضعیت کنونی هم ناشی از همان اقدامات روحانی است و تا این وضعیت فروکش کند حداقل یکی دو سال زمان نیاز دارد اما با رویه‌ای که در پیش گرفته شده و جلوی این چاپ پول بی‌حساب و کتاب را تا حد قابل توجهی گرفته‌اند، شاهد توقف رشد تورم خواهیم بود.
وی عنوان کرد: موضوع دیگر، تفاوت بارز دولت رئیسی با دولت روحانی در زمینه مذاکرات هسته‌ای است؛ دولت قبل هشت سال همه تلاش خودش را برای جلب رضایت آمریکا انجام داد اما دولت جدید در محافل خارجی از موضع عزت و اقتدار برخورد می‌کند و آنچه برایش موضوعیت دارد منافع مردم است. 
تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: بازپس‌گیری بخشی از اموال بلوکه شده جمهوری اسلامی در خارج از کشور که طی همین چند روز اخیر خبر برگرداندن 3.5 میلیون دلار از ارزهای بلوکه شده ما منتشر شد از اقدامات دولت سیزدهم است که این حرکت آغازی برای بازپس‌گیری بقیه دارایی‌های بلوکه شده ما است و امید می‌رود در ماه‌های آینده این روند سرعت بیشتری بگیرد.
غصنفری خاطرنشان کرد: نوع مواجهه دولت با حمله سایبری به سامانه ارائه سوخت و مدیریت هوشمندانه آن، از دیگر اقدامات قابل تقدیر دولت بود که توطئه دشمن برای تکرار روزهای تلخ آبان سال 98 را ناکام گذاشت.
وی تأکید کرد: تلاش و اقدامات دولت طی همین سه ماه اخیر در مدیریت بحران کرونا به وضوح تفاوت این دولت با دولت قبل را نشان داد؛ در شرایطی که دولت روحانی اقدام مؤثری برای ورود واکسن به کشور انجام نمی‌داد و تلاش می‌کرد این موضوع را به مسائلی مانند FATF و تحریم ربط دهد، اما شاهد بودیم که در همین مدت کوتاه اخیر با تلاش دولت جدید بیش از 130 میلیون واکسن وارد کشور شد.
غضنفری تصریح کرد: تلاش دولت برای بازگرداندن برخی واحدهای تولیدی که در سال‌های گذشته از چرخه تولید خارج شده بودند یا تولید آن‌ها به شدت افت کرده بود نیز از دیگر اقدامات قابل توجه دولت در چند ماه اول است.
انتهای پیام/آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.