شناسه : 35011499
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های یزد مطرح کرد


دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد گفت: در استان یزد از ابتدای طرح پیش‌فروش سکه تاکنون تعداد 95هزار و 698 فقره سکه فروخته شده است.

محمد رضایی در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به اینکه بانک ملی وظایف خود را در راستای اجرای سیاست‌های پولی و مالی دولت انجام می‌دهد و در این جهت حرکت می‌کند، گفت: یکی از اهدافی که دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد، طرح ثبت‌نام پیش‌فروش سکه بود.

وی افزود: بانک ملی در استان یزد هم این وظیفه را پذیرفت و تعداد 12 شعبه ازجمله بانک ملی شعبه مرکزی یزد، شعبه غدیر، شعبه 17 شهریور، شعبه میدان امام حسین(ع)، شعبه میدان اطلسی، شعبه شهرک صنعتی، شعبه مرکزی مهریز، شعبه مرکزی میبد، شعبه مرکزی تفت، شعبه مرکزی ابرکوه، شعبه مرکزی بافق و شعبه خیابان کاشانی درزمینهٔ پیش‌فروش سکه همکاری داشتند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد تصریح کرد: در استان یزد از ابتدای طرح پیش‌فروش سکه تاکنون تعداد 95هزار و 698 فقره سکه فروخته شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون 148فقره تحویل موقت، 11هزار و 200فقره تحویل قطعی و 13هزار و 28 فقره سکه تحویل قطعی یک‌ماهه شده است.

وی اذعان کرد: تا به امروز جمعاً تعداد 24هزار و 228 فقره سکه تحویل قطعی شده است و این تحویل همچنان ادامه دارد.

رضایی گفت: یکی از امکانات جدید ارائه‌شده در این زمینه «کارت سکه» است؛ کارت سکه به‌منظور ایجاد امکانات بیشتر برای متقاضیان پیش‌خرید، ودیعه و نگهداری سکه‌های خریداری‌شده پس از موعد تحویل به‌صورت امانت نزد بانک ملی ایران در صورت توافق بانک و خریدار نیز فراهم خواهد بود.

وی افزود: در آینده نزدیک امکان جابه‌جایی و تبادل سکه‌های خریداری‌شده از طریق کارت سکه تحویل‌شده به متقاضیان به‌صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک نیز میسر شده و از این طریق خطرات ناشی از جابه‌جایی و نگهداری سکه نزد متقاضیان کاهش خواهد یافت.

رضایی در رابطه با نوسانات غیرعادی قیمت سکه و ارز اظهار کرد: این‌ها تنش‌های واقعی اقتصادی نیست فشارهایی غیرعادی است که بر کشور ما می‌آید؛ باید دل‌قوی داریم که این مسائل گذرا بوده و ما از آن عبور خواهیم کرد.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد خاطرنشان کرد: اینکه هم‌وطنان عزیز دغدغه بی‌ارزش شدن پول را دارند، نگران نباشند؛ در مسائل پولی و مالی به ثبات خوبی خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه از این تنش‌ها در نظام مالی قبلاً هم داشته‌ایم و همیشه از آن‌ها موفق عبور کرده‌ایم ، گفت: مردم باید محکم و استوار باشند و فکر نکنند ارزش‌های اقتصادی‌شان که الآن به‌عنوان پول در حسابشان منعکس شده است آسیبی می‌بیند. به ثبات و مدیریت خوبی درزمینهٔ مسائل بانکی و مالی کشور خواهیم رسید.

انتهای پیام/ش

 

 

 
آدرس کوتاه :