شناسه : 38064593
دادستان عمومی و انقلاب بافق:

فضای مجازی عامل مخرب در روابط خانوادگی / مردم تخلفات و فساد را به مراجع نظارتی، انتظامی و قضایی اطلاع دهند


بهارلویی بیان کرد: مردم تخلفات و فساد را به مراجع نظارتی، انتظامی و قضایی اطلاع دهند تا قاطعانه و براساس قانون با آن برخورد کنیم.

به گزارش یزد رسا؛ نشست حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق شب گذشته به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور دهقان شوازی رئیس دادگستری و بهارلویی دادستان عمومی و انقلاب در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

بهارلویی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق در این نشست پیرامون تاثیر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت: افزایش استفاده از اینترنت و به ویژه شبکه های اجتماعی موبایلی این روزها به رغم استفاده ­های مفیدی که دارد، موجبات دوری اعضای خانواده از یکدیگر را فراهم ساخته است. به گونه ای که به رغم نزدیکی فیزیکی و در زیر یک سقف بودن در داخل خانواده، گاه فاصله عاطفی و معنوی زیادی را از یکدیگر تجربه می کنند و افراد خانواده کمترین مراودات و گفتگوی همدلانه را با هم دارند.

وی با بیان آنکه این موضوع آسیب هایی را در خانواده ها به وجود آورده، افزود: در کنار سایر عوامل مخرب در روابط خانوادگی، موجبات سست ­شدن بنیاد خانواده ­ها و طلاق عاطفی زوجین و کمرنگ شدن صمیمیت میان اعضای خانواده و همچنین گسترش شکاف نسلی را فراهم کرده است.

بهارلویی تاکید کرد: فرزندان آینه والدین خود هستند و باید مواظب آنان باشیم و خانواده ها باید به این موضوع توجه داشته باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره تصادفات و حوادث رانندگی اظهار داشت: متاسفانه کم نیستند نوجوانانی که به دلیل کنجکاوی و علاقه شدیدی که به نشستن پشت فرمان خودرو یا موتورسیکلت دارند قبل از گواهینامه گرفتن، رانندگی در خیابان‌ها را تجربه کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق به نظارت خانواده بر رانندگی فرزندان و در اختیار گذاشتن وسیله نقلیه با رسیدن به سن قانونی آنان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر برخی پرونده ها به افراد زیر 18 و 15 سال اختصاص دارد که بدون گواهینامه رانندگی کرده اند و منجر به تصادفات همراه با جراحت یا فوت شده اند.

بهارلویی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت مشارکت مردم و تعامل آنان با دستگاه قضایی بیان کرد: مردم تخلفات و فساد را به مراجع نظارتی، انتظامی و قضایی اطلاع دهند تا قاطعانه و براساس قانون با آن برخورد کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :