شناسه : 36812224
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد:


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی در جامعه به‌ویژه در حوزه خانواده اذعان داشت: علی‌رغم خبرهای تلخی که گاها از طریق محاکم قضایی در خصوص آسیب‌های اجتماعی این فضا می‌شنویم اما همین فضا می‌تواند یک فضای جریان ساز برای انقلاب اسلامی باشد.

 به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ اولین دوره آموزشی سواد رسانه ای فعالان فضای مجازی شهرستان یزد با حضور فرمانده سپاه الغدیر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی، معاون فرهنگی دادگستری و جمعی از مسئولان و فعالان فضای مجازی استان یزد صبح امروز در محل سالن همایش‌های بانک صادرات برگزار شد.

سرهنگ عباس جوکار در جمع فعالان فضای مجازی شهرستان یزد بابیان این مطلب که یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب در گفتمان‌ سال اخیر ایشان بحث هوشیاری در فضای مجازی است گفت: پیدایش فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی فرصت‌ها و تهدیداتی را در بستر انقلاب برای ما به وجود آورده چراکه این فضا از یکسو می‌تواند یک تهدید برای نظام اسلامی و از سوی دیگر یک فرصت و بستر مناسب برای انتقال فرهنگ انقلاب و تمدن سازی اسلامی باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد افزود: اگر در این زمینه توجه لازم و کافی وجود نداشته باشد و نیروهای مومن انقلابی را برای حضور هوشمندانه در این فضا تربیت نکنیم با آسیب‌های جدی در این حوزه مواجه خواهیم شد.

جوکار با اشاره به تدابیر حکیمانه رهبرعالیقدر انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح کرد: یکی از دلایلی که حضرت آقا اهمیت فضای مجازی را به‌اندازه اهمیت انقلاب اسلامی می‌دانند توجه به همین فرصت‌ها و تهدیدات است بنابراین دور بودن و فاصله گرفتن نیروهای مومن و انقلابی از این فضا قطعاً به ضرر ما بوده و لازم است از این فضا به بهترین شکل ممکن به نفع جبهه انقلاب و تمدن اسلامی بهره ببریم.

وی با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی در جامعه به‌ویژه در حوزه خانواده اذعان داشت: علی‌رغم خبرهای تلخی که گاها از طریق محاکم قضایی در خصوص آسیب‌های اجتماعی این فضا می‌شنویم اما همین فضا می‌تواند یک فضای جریان ساز برای انقلاب اسلامی باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد تأکید کرد: در بیانیه گام دوم پراستفاده از این فضا درراستای ترویج انقلاب و معنویت تأکید شده بنابراین نباید به‌هیچ‌وجه از این فضا غافل شده و به آن بی‌توجهی کرد.

جوکار خاطرنشان ساخت: اینکه عده‌ای سلیبریتی بخواهند در این فضا علیه نظام، انقلاب و خانواده جولان بدهند و ما تماشاگر معرکه باشیم برای نیروهای ارزشی و انقلابی قابل‌تحمل نبوده و قطعاً به فضل خدا حضور آگاهانه برادران و خواهران انقلابی در این فضا برکات و ثمرات فراوانی را برای جبهه انقلاب خواهد داشت.

وی در پایان هدف بزرگ انقلاب اسلامی را تمدن سازی اسلامی و زمینه‌سازی ظهور دانست و اظهار داشت: امیدواریم با هوشیاری و بصیرت در فضای مجازی بتوانیم سربازان خوبی برای امام زمان (عج) و نائب برحقش امام خامنه‌ای عزیز باشیم.

گفتنی است در این دوره یک‌روزه بیش از 500 نفر فعال فضای مجازی در شهرستان یزد باسواد رسانه‌ای، ضرورت‌های حضور در فضای مجازی و راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن آشنا شدند

شایان‌ذکر است این دوره به‌صورت مقدماتی برگزارشده و دوره‌های تکمیلی و پیشرفته به‌صورت حضوری و مجازی برگزارشده و در پایان به شرکت‌کنندگان مدرک معتبر اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر است مدرس این دوره یک‌روزه مصطفی ضابط از مدرسان جوان حوزه فضای مجازی و مدیر موسسه خواجه‌نصیرالدین طوسی بود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :