شناسه : 33547415
رئیس اداره محیط زیست شهرستان خاتم مطرح کرد

فعالیت تنها مرکز تحقیقات هوبره کشور در خاتم یزد


عشایری اظهار داشت: مرکز تحقیقات هوبره شهرستان خاتم به عنوان تنها مرکز تحقیقات هوبره کشور است که حفاظت و حراست از گونه توسط مامورین اجرایی در این مرکز انجام می شود.

به گزارش یزدرسا؛رئیس محیط زیست شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت: هوبره یکی از پرندگان کمیاب در ایران و دنیاست و به خاطر زیبائی جثه آن همواره مورد توجه شیوخ عرب است.

حجت عشایری گفت: هوبره یکی از پرندگان نادرو ارزشمند حیات وحش کشور است که به عنوان گونه‌ای حمایت شده مورد حفاظت قرار می‌گیرد و در مقیاس جهانی به عنوان گونه‌ای آسیب پذیر در فهرست قرمزIUCNبه ثبت رسیده است.

وی افزود:درسال 80 تا 81 تحقیقاتی با همکاری مرکز ملی حیات وحش کشورعربستانNWRC درراستای تحقیقات رفتاری وبیولوژیکی گونه انجام شده است. 

عشایری گفت: منطقه هوبره خيز قره تپه در شهرستان خاتم با وسعت بيش از 22 هكتار بر اساس نظر كارشناسان داخلي و خارجي بازديد كننده و صاحبنظر ، به عنوان مهمترين محل زيست و زادآوري پرنده زيبا و حمايت شده هوبره كشور معرفي شده است .

رئیس محیط زیست خاتم خاطر نشان کرد: وجود تنها مرکز تحقیقات هوبره کشور در منطقه قره تپه این شهرستان  نشان از ظرفیت‌های بالای این منطقه در زمینه محیط زیست است.

عشایری اظهار داشت: مرکز تحقیقات هوبره شهرستان خاتم به عنوان تنها مرکز تحقیقات هوبره کشور است که حفاظت وحراست ازگونه توسط مامورین اجرایی در این مرکز انجام  وامیدواریم که بزودی بتونیم مراحل تحقیقاتی را نیز آغاز کنیم.

 

رئیس محیط زیست خاتم درپایان از مدیرکل استان مهندس موسوی، فرماندار فرجام فاضلی، اقایان محمد تیموری، حجت رضائی پور، ابراهیم تیموری ، مسئولین مناطق و دیگرمحیط بانان زحمتکش که بصورت شبانه روزی زحمت حفاظت و حراست ازمواهب طبیعی وحیات وحش رومیکشند تشکرکرد.

انتهای پیام/ک
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.