شناسه : 35204959
مسئول بسیج سازندگی استان یزد خبر داد

فعالیت جهادگران یزدی برای مناطق زلزله زده کشور خاطره شده است/19 گروه جهادی پای کار کوهبنان


مسئول بسیج سازندگی استان از حضور بالغ بر 19 گروه جهادی و 580 جهادگر در منطقه کوهبنان تا به امروز خبر داد و گفت: در ایام عید بالغ بر 4200 نفر روز فعالیت کاری به ثبت رسیده است.

به گزارش یزدرسا، سید محمد میرقانعی در نشست خبری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمدرسوالله (2) با بیان این مطلب که در زمان 20 روزه فعالیت گروه های جهادی بازه فعالیت از 48 ساعت تا 10 روز تعریف شده است اظهار داشت:  گروه‌های خدمت رسان از اقشار مختلف  بوده که در قالب گروه های  دانشجویی، پزشکی، طلاب، کارمندی، خواهران، مهندسی و تخصصی به ارائه خدمت خواهند پرداخت.

مسئول بسیج سازندگی استان یزد حاشیه شهر ها و مناطق محروم را از جمله  مناطق هدف در این رزمایش دانست و اظهار داشت: حضور دردیگر شهرهای استان  و همچنین استان‌های دیگر نیز از  برنامه‌های این رزمایش است به طوری تا به امروز 17 گروه جهادی در حال انجام فعالیت بوده و این تعداد در پایان رزمایش به 140 گروه خواهد رسید گروه های محلات در عرصه های عمرانی و آبادانی به صورت برجسته تر نسبت به عرصه های دیگرفعالیت خواهندداشت

میرقانعی تفاوت رزمایش امسال با رزمایش های گذشته را موضوع خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و گفت: خدمت رسانی در عرصه های خدمات بهداشت و درمان به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی، میز خدمت به همت بسیج کارمندان ،خواهران به همت بسیج خواهران ، دانشجویی و دانش آموزی و علمی و تخصصی برای پشتیبانی از گروه های جهادی محلات، کشاورزی و محیط زیست ،علمی آموزشی و پروهشی، خدمات مشاوره ای و مشاوره شغلی ،دوره های فنی و حرفه ای، بهسازی ،زیبا سازی و مرمت مدارس و اقدامات فرهنگی  را از جمله دیگر خدمات در نظر گرفته شده در این رزمایش است.

وی در ادامه به بیان خدمات ارائه شده توسط جهادگران بسیجی در مناطق زلزله زده پرداخت و اظهار داشت: در زمان وقوع زلزله کوهبنان گروهای جهادی یزد در 5 روستای کرمانشاه در حال خدمت رسانی بودند که جامعه هدف ان ها بالغ بر 540 خانوار و 2150 نفر جمعیت بود.

مسئول بسیج سازندگی استان تصریح کرد: توزیع 5 هزار تخته پتو،70 هزار لیتر سوخت ،260 وسیله گرمایشی و نصب 80 کانکس با همراهی مردم در منطقه در کنار  خدمات پزشکی و فرهنگی نمونه ای از تلاش جهادگران یزدی در مناطق روستایی زلزله زده کزمانشاه بوده است.

میرقانعی ادامه داد: از اواخر بهمن ماه جهادگران ما حضور جدی در کوهبنان داشتند هرچند اولین گروه های حاضر در منطقه کوهبنان نیز ازجهدگران بهابادی بودند.

وی نصب 32 کانکس با همت قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه و 15 کانکس اهدایی مردم در روستاها ،بازسازی 21 منزل فقرا و نیازمندان، حصارکشی بالغ بر 310 متر مربع مدرسه، ایجاد و مرمت 21 چشمه سرویس بهداشتی ولایروبی قنات روستاها را از مهمترین اقدامات جهادگران بسیجی در منطقه کوهبنان بدون هیچ چشمداشت مالی دانست.

مسئول بسیج سازندگی استان  در پایان از حضور بالغ بر 19 گروه جهادی و 580 جهادگر در منطقه کوهبنان تا به امروز خبر داد و گفت: در ایام عید بالغ بر 4200 نفر روز فعالیت کاری به ثبت رسیده است که لازم می دانم در اینجا از همه مردم خوب استان به واسطه همنوع دوستی و ارسال کمک ها و همچنین حضور در اردوهای جهادی تشکر وقدردانی کنم.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.