شناسه : 37854532
رئیس بسیج کارگری استان یزد اعلام کرد

فعالیت 800 کارگر بسیجی در شیفت ایثار استان یزد


ابویی با اشاره به برنامه‌های بسیج کارگران استان در هفته کارگر، گفت: 800 بسیجی در شیفت ایثار با 2400 نفر ساعت در استان یزد فعالیت دارند.

مهدی ابویی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، به برنامه‌های بسیج کارگری استان یزد در هفته کارگر اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که در این هفته در نظر گرفتیم، بازدید از کارخانه جات و تقدیر از کارگران نمونه است.

رئیس بسیج کارگران و کارخانجات استان یزد از دیگر برنامه‌های این مجموعه در هفته کارگر را برگزاری شیفت ایثار عنوان کرد و افزود: شیفت ایثار بر اساس وضعیت جامعه برنامه‌های خود را پیگیری و اجرا و رفع چالش‌های کشور را هدف اصلی قرار داده است.

وی با بیان اینکه شیفت ایثار چند مرحله دارد، اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط کشور که با بیماری منحوس کرونا روبه‌رو شده و نیاز شدیدی به مواد ضدعفونی و ماسک به‌شدت احساس شد، برخی از کارخانه جات در استان با همکاری بسیجیان به شکلی عمل کردند که تولید ماسک و مواد بهداشتی در اولویت قرار گیرد.

ابویی گفت: شیفت ایثار در استان در بخش دیگر خود به شکلی عمل کرده که اگر کارخانه‌ای راکد مانده و نیرویی ندارد، بسیجیان به‌صورت خودجوش وارد عمل می‌شوند و با فعالیت‌های خیری و بیش از ساعت اداری چرخه کار آن را به روال عادی بازمی‌گردانند تا از دایره فعالیت خارج نشود.

رئیس بسیج کارگران و کارخانجات استان یزد از دیگر ابعاد فعالیت در شیفت ایثار را بخشش ساعت کاری توسط بسیجیان اعلام و خاطرنشان کرد: در این طرح به این صورت عمل می‌شود که به‌طور مثال بسیجیان پس از ساعت کاریشان، پنج ساعت مشغول به کار می‌شوند و یک ساعت از این پنج ساعت را به کارهای خیر اختصاص داده و نگاهشان رفع چالش‌ها و موانع خانواده‌های نیازمند است.

وی با بیان اینکه بیش از 500 نفر از بسیجیان در شیفت ایثار استان فعالیت دارند، اظهار داشت: بسیجیان در کل استان و در هر حوزه 2400 نفر ساعت در شیفت ایثار فعالیت داشته‌اند.

ابویی در پایان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، دیدار با استاندار یزد، تقدیر از کارگران بخش بیمارستانی، تقدیر از خادمان سلامت، جمع‌آوری کمک‌های مومنانه، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع راهکارهای مقابله با ویروس کرونا، دیدار با خانواده‌های شهدای کارگری استان و همچنین توزیع بسته‌های کمک معیشتی از دیگر برنامه‌های بسیج کارگران و کارخانجات استان یزد در هفته کارگری اعلام کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.