شناسه : 38591499
مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

فوت 134 بیمار کرونایی طی یک ماه اخیر در استان یزد


مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در مهرماه 4354 بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و 134 بیمار کرونایی نیز فوت کردند.

به گزارش یزدرسا، ابراهیم سلمانی مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر مهم‌ترین چرخه و کانون ابتلا به کرونا خانواده‌ها هستند.

وی افزود: اگر یک نفر در یک خانواده به کرونا مبتلا شود دیگر اعضا هم مبتلا می‌شوند و مثلا در حال حاضر در بیمارستان شهید صدوقی سه نفر از یک خانواده در یک اتاق بستری هستند.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: بعد از جمع‌های خانوادگی، جمع‌های دوستانه مهم‌ترین کانون ابتلا به ویروس کرونا هستند که مثلا در کافی‌شاپ‌ها و یا رستوران‌ها جمع می‌شوند.

سلمانی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی در محل کار و اصناف تاحدی دستورالعمل‌ها رعایت می‌شود اما در خانواده‌ها رعایت نمی‌شود لذا بیشترین تمرکز باید توجیه خانواده‌ها باشد.

وی با بیان اینکه ما سه موج کرونا داشتیم عنوان کرد: موج اولیه همزمان با ورود ویروس در اسفندماه آغاز شد، موج دوم اواخر خردادماه و زمانی آغاز شد که اصناف باز، تعطیلی‌ها آغاز و رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم کم شد و موج سوم هم از نیمه شهریور ماه و همزمان با بازگشانیی مدارس و افزایش مسافرت‌ها، شروع شد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: در مهرماه 4354 بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و 134 بیمار کرونایی نیز فوت کردند.

سلمانی اضافه کرد: هم‌اکنون ۵۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه حضور دارند و ۷۱ نفر هم در بخش اورژانس بیمارستان‌ها منتظر تعیین تکلیف هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.