شناسه : 34561296
با موضوع اهدای عضو؛


ئیس حوزه هنری یزد از تولید فیلم داستانی «گل انار» با موضوع اهدای عضو و ترویج این فرهنگ نیک و پسندیده با مشارکت حوزه هنری استان و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی خبر داد.

به گزارش یزدرسا، رئیس حوزه هنری یزد از تولید فیلم داستانی «گل انار» با موضوع اهدای عضو و ترویج این فرهنگ نیک و پسندیده با مشارکت حوزه هنری استان و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی خبر داد.
محمدصادق کوچک‌زاده افزود: این فیلم به نویسندگی و کارگردانی سید مجتبی حسینی ـ‌‎‌فیلمساز یزدی‌ـ آخرین مراحل تصویربرداری را سپری می‌کند.
وی با بیان این که هنرمندان می‌توانند بهترین سفیران اهدای عضو در جامعه باشند و با هنرشان در راستای آگاهی بخشی و ارتقای این فرهنگ گام بردارند، اظهار داشت: زبان هنر و ابزار هنری به ویژه فیلم، مؤثرترین شیوه برای افزایش سطح اطلاعات و آگاهی جامعه در زمینه اهدای عضو است.
سید مجتبی حسینی کارگردان فیلم «گل انار» هم در خصوص تازه‌ترین اثرش گفت: این فیلم کوتاه دغدغه‌های خانواده‌های نیازمند دریافت عضو، اهدا کنندگان عضو و همچنین چالش‌های شغلی پرستاران را به تصویر می‌کشد.
وی فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو را از مهمترین اهداف تولید این فیلم عنوان کرد و افزود: در این اثر به صورت واقع‌گرایانه به این مسئله و اندوه و فقدانی که ممکن است در بلند مدت برای خانواده اهدا کننده ایجاد شود، پرداخته می‌شود.
این کارگردان با بیان این که مراحل پیش تولید فیلم 31 اردیبهشت همزمان با روز اهدای عضو، روز اهدای زندگی کلید خورد، اظهار داشت: بخش عمده تصویربرداری فیلم در منطقه شاهدیه و بیمارستان شهید صدوقی یزد انجام شده و آخرین مراحل تصویربرداری آن هم اکنون در بلوار جمهوری اسلامی در حال انجام است و سعی داریم تصویربرداری فیلم در مدت 10 روز به پایان برسد.
حسینی با بیان این که همه عوامل این فیلم یزدی هستند و برخی از بازیگران برای اولین بار جلو دوربین می‌روند، ادامه داد: راحله علم‌چی، نسرین علم‌چی، مریم کیانوش، الناز لطیف، مینا زارعی، زهرا السادات حسینی پور و رضا آقایی در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.
وی افزود: هرچند استفاده از نابازیگر ممکن است کار را کمی سخت ‌کند اما از سوی دیگر به طبیعی و واقع گرایانه بودن اثر کمک می‌کند و باورپذیری آن را بالاتر می‌برد.
به گفته حسینی سایر عوامل فیلم عبارتند از؛ مدیر تولید: رضا آقایی، تصویربردار: رامین راستجو، صدابردار: حسین صباغ، طراح صحنه و لباس: سیدمحسن افزونی، منشی صحنه: مرضیه ماندگاری، دستیاران کارگردان: فرشاد میرافضلی و فاطیما ابراهیمیان، دستیار تصویر: مهران زحمت‌کش، دستیار صدا: سهیل معتمد راد، طراح گریم: محمدمهدی هدایتی، اجرای گریم: فاطمه دهقان‌پور و مشاور پزشکی کارگردان: سمانه السادات ملک‌ثابت.
این کارگردان که دو فیلم بلند نیز در کارنامه دارد ادامه داد: همه عوامل این فیلم حرفه‌ای و از فعالان این حرفه هستند که امیدواریم نتیجه خیلی خوبی به دست آید.
وی با بیان این که فیلم داستانی «گل انار» به مدت 15 تا 20 دقیقه تولید خواهد شد، گفت: به احتمال زیاد تدوین فیلم در تهران انجام ‌شود.
حسینی ادامه داد: هدف ما این است که در درجه اول استاندارد هنری فیلم رعایت شود و در درجه دوم امیدواریم با توجه به اهمیت فرهنگ‌سازی اهدای عضو، این اثر به خوبی دیده و از رسانه‌ها و فضای مجازی پخش شود و تأثیرگذار باشد.
گفتنی است: کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری استان یزد و نیکوکاران مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی از پشت صحنه این فیلم بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند تولید آن قرار گرفتند.
سیدمجتبی حسینی فارغ التحصیل رشته سینما از دانشگاه جامع رسانه تهران است که نویسندگی و کارگردانی چندین فیلم کوتاه و حضور در جشنواره های فیلم کوتاه تهران، حسنات اصفهان، رویش و رضوی را در کارنامه هنری خود دارد.
کارگردانی مجموعه مستند 20 قسمتی نکویی اهل کرم، نویسندگی و کارگردانی تله فیلم افسون گل سرخ، کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم سینمایی پنج با حضور در بیش از 40 جشنواره بین‌المللی و کسب بیش از 20 جایزه و نشان تقدیر از دیگر آثار و توفیقات این فیلمساز یزدی است.
آدرس کوتاه :