شناسه : 34469591
در پی قتل دختر 20 ساله؛


قتل یک دختر 20 ساله در روستای مبارکه بافق به دست نامادری احساسات اهالی این روستا را جریحه دار کرده است.

به گزارش یزدرسا، اهالی روستای مبارکه بافق  تا کنون با مراجعات مکرر به مسئولان خواستار قصاص قاتل شده اند.

اعتباری، دادستان عمومی شهرستان بافق ضمن دعوت مردم روستای مبارکه و شهر بافق به حفظ آرامش گفته است به پرونده قتل نجمه طالعی در اسرع وقت و خارج از نوبت رسیدگی می شود.

به گفته وی از ساعات اولیه کشف جسد در روز گذشته قضات دادسرا، فرمانده انتظامی شهرستان و ماموران ناجا، مجدانه پیگیر ماجرا و کشف حقیقت هستند.

فرماندار بافق هم در رابطه با موضوع قتل نجمه طالعی از مردم روستای مبارکه بافق خواست تا با صبوری بیشتر در انتظار رای دادگستری باشند.

نجمه طالعی دختری 20ساله در تاریخ 16اردیبهشت ماه به دلیل اختلافات خانوادگی در روستای مبارکه بافق به قتل رسید و جنازه وی در حوالی خانه باغ پدری اش کشف شد.

این دختر در تاریخ 12اردیبهشت ماه مفقود شده بود و جنازه وی 4روز پس از مفقودی اش در حوالی خانه باغ پدری کشف شد.

چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ ماه سال جاری، مصادف با نیمه شعبان، پدر « نجمه طالعی» به کلانتری مراجعه و خبر فرار وی را از خانه ، اطلاع می دهد و پلیس پس از تشکیل پرونده شگردهای پلیسی را در دستور کار خود قرار می دهد و از طریق پیامک پی به برخی مسایل می برد.

آیت اللهی رئیس پزشکی قانونی بافق در این باره گفت: بر اساس اطلاع پلیس آگاهی در 16اردیبهشت ماه جاری، ساعت پنج و چهل و پنج دقیقه در محل وقوع جرم حضور یافتم. 

با تلاش عوامل انتظامی جسد از گودال بیرون آورده شد و طبق بررسی های صورت گرفته از زمان فوت، ۷۲ ساعت گذشته بود ولی جسد سالم تر از گذشت این زمان ها به نظر می رسید. 

آیت اللهی بیان داشت: کالبد این مقتوله برای بررسی های آسیب شناسی و سم شناسی به پزشکی قانونی مرکز استان منتقل شد و هنوز از انگیزه قتل مشخص نیست ولی اختلافات خانوادگی می تواند علت این قتل باشد. 

به گفته اهالی محل، مقتول نجمه طالعی با سن ۲۰ سال که تا سال دوم راهنمایی ادامه تحصیل داده است از رفت و آمد با اقوام مادری و همچنین پدری محروم شده بود و تا ۲۰ سالگی حتی خط موبایل نداشته است.

خواهر نجمه در این باره گفت من و خواهرم در حالی که نجمه ۵ سال بیشتر نداشت مادرمان را از دست دادیم و پدرمان در سال ۸۲ با نامادری مان ازدواج کرد.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه نجمه هیچ وقت در زندگی با پدر و نامادری اش آرامش نداشت گفت:من ازدواج کرده بودم اما دورادور متوجه منزوی شدن خواهرم بودم نامادری ام با نجمه بدرفتاری می کرد و پدرم نیز هیچ واکنشی نسبت به این کارهای همسرش نشان نمی داد.

خواهر نجمه گفت: چند روز پیش از فاش شدن ماجرای قتل ، خواهرم به شکل مرموزی ناپدید شدو پس از چند روز پیامکی برای من آمد که مضمون آن تهدیدآمیز بوده است.

وی ادامه داد: ماجرا را با پلیس در میان گذاشتم و پلیس با پیگیری های خود به نامادری ام رسید و او را دستگیر کرد و در بازجویی های انجام شده نامادری به قتل نجمه با قرص اعتراف کرد انگار نامادری مان با زن آشنای دیگری کارهایی انجام می دادند که نجمه متوجه شده بود و از ترسشان او را کشته اندو بعد جسد نجمه را در زیر خاک های ساختمان نیمه کاره ای در نزدیکی خانه شان دفن کرده بودند که پیدا شد.

خواهر نجمه در ادامه بیان داشت: پدرم در جریان قتل خواهرم بود اما با این حال این جنایت را مخفی کرد و او نیز توسط پلیس دستگیر شد.

وی بیان کرد:همه هم روستایی هایمان می دانند نجمه دختری آرام و خانه نشین بود و همه غصه خورده اند دلمان کباب شده است و همه داغداریم از دادستان شنیده ایم تحقیقات قضائی برای فاش شدن علت قتل ادامه دارد.

پیکر نجمه طالعی پس از طی مراحل پزشکی قانونی نوزدهم اردیبهشت ماه در روستای مبارکه تشییع و به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :