شناسه : 31458373


قصه گوي برتر اردکاني گفت: اردکان لهجه شیرینی دارد که یک امتیاز مثبت برای قصه گويان به حساب می آید که شیرینی داستان را بیشتر می کند.

به گزارش یزدرسا به نقل از اردکان گویا؛ محترم جره ئی کتابدار اردکانی توانسته است با حضور در جشنواره بین المملی قصه گویی در استان یزد به مرحله بعدی راه یابد. در همین خصوص تصمیم گرفتیم تا با وی در خصوص این موفقیت و نحوه ورود به این مسابقات صحبتی داشته باشیم.

جره ئی کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی که 5 سال است در کتابخانه اردکان مشغول به کار است در خصوص نحوه ورودش به عرصه قصه گویی گفت: بر اساس تغییر سیاست ها و خدمات کتابخانه ها، کلاس های قصه گویی، آموزشی و... جزو یکی از وظایف کتابدار ها شده است و من بر اساس این وظایفی که داشتم وارد عرصه قصه گویی شدم.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن این خدمات در دستور کاری ما دو دوره کلاس های قصه گویی در استان برگزار شد که من توانستم در یک دوره از این کلاس ها با تدریس آوایی شرکت داشته باشم و اصول قصه گویی را یاد بگیرم. علاقه ی من به قصه گویی نیز در این راستا بی تاثیر نبود چرا که هنر را از از بچگی در وجود خود احساس می کردم.

جره ئی ادامه داد: زمانی که برگزاری این مسابقات اعلام شد برای شرکت در آن فیلمی تهیه کردم و به مرجع مسابقات ارسال کردم و انتخاب شدم. جشنواره امسال نیز چهار بخش داشت که شامل بخش آزاد که بنده جزو این گروه بودم، دیگری بخش کانون ها بود که مخصوص کانون های پرورش فکری و هنری بود و بخش پدر بزرگ و مادر بزرگ و بخش نوجوان که به خوبی برگزار شد.

وی در خصوص انتخاب لهجه اردکانی برای قصه گویی در مسابقه گفت: من با وجود این که می توانستم لهجه خود را تغییر دهم اما حفظ لهجه را لازمه شیرینی قصه دانستم و تصمیم گرفتم تا با زبان اردکانی قصه خود را بیان کنم. به طور کلی لهجه اردکانی تفاوت های خاصی را در قصه گویی ایجاد می کرد و این باعث شد تا بازنویسی داستان را به زبان اردکانی انجام دهم و به روی صحنه ببرم.

کتابدار اردکانی تاکید کرد: انتخاب قصه نیز در این مسابقات بسیار اهمیت داشت که من قصه ای کاملا کودکانه و با هدف انتخاب کرده بودم و توانستم به زبانی کاملا ساده بدی لجبازی را به کودکان نشان دهم.

جره ئی عنوان کرد: من همه تلاشم را برای این مسابقه انجام دادم و در قصه گویی سعی کردم خودم باشم و کلیشه ای رفتار نکنم که این از نکات قوت من در مسابقات بود. جایگاه اردکان در قصه گویی بسیار خوب است و خیلی از اردکانی ها در این مسابقات شرکت کرده و خوش درخشیدند. اردکان لهجه شیرینی دارد که یک امتیاز مثبت برای آنها به حساب می  آید که شیرینی داستان را بیشتر می کند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :