شناسه : 36226068
امام‌جمعه بخش بهمن:

قهر و استعفا ظریف زیبنده دولت نبود


امام‌جمعه بخش بهمن، گفت: دولتمردان نباید اجازه دهند دعواهای شخصی و قهرهای بچه‌گانه آنها موجبات خوشحالی دشمنان انقلاب را فراهم کند.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه؛ ظهر امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا علیزاده امام‌جمعه بخش بهمن در خطبه‌های نماز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مداحان، اظهار کرد : جبهه حق و باطل همیشگی است و این همان جبهه زمان پیامبران الهی و ائمه اطهار (ع) است.

حجت‌الاسلام علیزاده گفت : در آن زمان جبهه باطل علی‌رغم کثرت نفرات، تجهیزات و تبلیغات نابود شد و امروز نیز همان سرنوشت در انتظار جبهه باطل در مقابل انقلاب اسلامی است.  

جبهه باطل همیشه شکست‌پذیر است
وی افزود : امروز ممکن است جبهه باطل پر زرق‌وبرق و دارای طرفدار بیشتری باشد اما نصرت و پیروزی از آن جبهه حق است، دشمن تلاش می‌کند ما را دچار اشتباه محاسباتی کند. نباید از دشمن ترسید امروز هیمنه و عظمت جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا خردشده و آنها از هرزمانی ضعیف‌تر شده‌اند.

نابودی خانواده هدف جریان سرمایه‌داری بین‌المللی و صهیونیستی
علیزاده، به نهاد مقدس خانواده که همیشه مورد هجمه دشمنان به‌ویژه امروز است، اشاره کرد و گفت : دشمن تلاش می‌کند با ازدواج‌های سخت و دشوار، ازدواج‌های سفید، ازدواج‌های دیرهنگام، حیا و عفت را از خانواده‌ها و در نهایت جامعه بزداید.

وی تصریح کرد : رسانه‌های غربی، ماهواره‌ها، کانال‌ها و شبکه‌های مجازی سعی می‌کنند، اصل مهم پاک‌دامنی و عفت ورزی را که لازمه هر خانه و خانواده است کمرنگ کنند. امروز باید با دوری مکان‌های تحریک‌آمیز چه حقیقی و چه مجازی، از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنیم.

خلوت با نامحرم در فضای مجازی هم حرام است
خطیب جمعه بخش بهمن یکی از این آسیب‌ها را خلوت با نامحرم بیان کرد و گفت : منظور از این خلوت؛ خلوت در حضور و کنار یکدیگر بودن نیست، بلکه خلوت پیامکی، تلفنی، واتساپی، وایبری و فضای مجازی است که همه حرام است.

اصلاح بودجه نامتوازن و معیوب کشور
علیزاده، بابیان این موضوع که بودجه ازجمله عیوب ساختاری کشور است که باید برای آن چاره‌اندیشی کرد، تا اصلاح شود، افزود : بیش از 84 درصد مصارف بودجه در اختیار دولت و 16 درصد باقی‌مانده سهم دستگاه‌ها ازجمله نیروهای مسلح، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی و... است.

وی خاطرنشان کرد : برخی مدیران اجرایی کشور به دنبال القای این هستند که بگویند بخش عمده‌ای از بودجه در اختیار دولت نبوده و دولت در اداره کشور کاره‌ای نیست، درحالی‌که 25 درصد بودجه کشور در مجلس تفصیلاً موردبحث قرار می‌گیرد و 75 درصد دیگر آن به شرکت‌های وابسته به دولت اختصاص دارد، که در مجلس موردبحث قرار نمی‌گیرد و شفاف‌سازی نمی‌شود.

سفر بشار اسد به ایران؛ پایان پروژه انزوای دولت سوریه است
امام‌جمعه بخش بهمن، با اشاره به دیدار حضرت آقا و بشار اسد که رهبر معظم انقلاب، ایشان را قهرمان جهان عرب نام بردند، عنوان کرد : دلیل این لقب، ایستادگی رئیس‌جمهور سوریه در طول 8 سال گذشته در مقابل تمام دنیای غرب، عرب و تروریست‌های تکفیری است.

علیزاده تأکید کرد : سفر بشار اسد به ایران و در آغوش کشیدن مقام معظم رهبری، که به مذاق خیلی‌ها خوش نیامد پیام‌های زیادی داشت، یکی از پیام‌ها این بود که آمدن وی به ایران آغازی برای پایان پروژه انزوای دولت سوریه است.

قهر و استعفا ظریف زیبنده دولت نبود
وی ادامه داد : زیرا همه دنیا به‌جز جمهوری اسلامی می‌گفتند اسد باید برود، ولی او ماند تا استکبار خصوصاً آمریکا بداند دوران یکه‌تازی غرب در خاورمیانه به پایان رسیده است.

این مقام مسئول، در ادامه قهر و استعفا ظریف نسبت به این سفر را حاشیه‌ای دانست که زیبنده دولت نیست و دولتمردان نباید اجازه دهند دعواهای شخصی و قهرهای بچه‌گانه آنها موجبات خوشحالی دشمنان انقلاب را فراهم کند.

فناوری هسته‌ای آل سعود  بهانه ترامپ برای دوشیدن عربستان
علیزاده اذعان کرد : به اعتقاد کارشناسان، دولت ترامپ با قرارداد 8 میلیون دلاری قصد کمک به هسته‌ای شدن آل سعود را ندارد، بلکه هدفش دوشیدن دوباره عربستان است.

وی گفت : چگونه آمریکا از هسته‌ای شدن عربستان حمایت می‌کند درحالی‌که بارها ایران را به دلیل هسته‌ای بودن تحت‌فشار قرارداد و مجبور به امضای برجام شد.

علیزاده یادآور شد : آنها دست‌یابی ایران به هسته‌ای را خطر می‌دانند اما دستیابی عربستان به سلاح اتمی که گروه‌های افراطی و تروریستی در آن فراوان است و تهدید خاورمیانه محسوب می‌شود را خطر نمی‌دانند.

مسئولین اهتمام بیشتری به عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی داشته باشند
امام‌جمعه بخش بهمن، ضمن گرامیداشت 14 اسفند آغاز هفته احسان و نیکوکاری و تشکر از خیّرین زحمت‌کش، گفت : حضرت امام (ره) اولویت اول نظام را خدمت به مستضعفان و محرومان می‌دانستد، لذا سزاوار است مسئولین در دهه پنجم انقلاب اهتمام بیشتری به عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی داشته باشند.

انتهای پیام/ف
آدرس کوتاه :