شناسه : 39089425

قوانین مالکیت ادبی و هنری همچنان به درستی اجرا نمی شود


مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

به گزارش یزدرسا؛ شب گذشته وبینار به سوی موفقیت به همت بسیج دانشجویی استان یزد برگزار شد.

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد در این وبینار بیان داشت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم  یکی از بخش های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش‌بنیان می دانند. باید دانست که مالکیت فکری یکی از بنیان‌های اقتصاد دانش‌بنیان است و در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا ابتدا زمانی را برای آشنایی با این زمینه فراهم می‌کنند.

محمد رضا حسینی افزود: مالکیت فکری بدین معناست که ما هر فکری را که خلق می کنیم، می توانیم مالکیت آن را داشته باشیم.

وی گفت: مالکیت به دو نوع مادی و معنوی تقسیم می‌شود. مالکیت معنوی به معنی همان رزومه است و مالکیت مادی مالکیتی است که می‌توان از آن کسب درآمد کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

وی تاکید کرد: انگیزه اقتصادی در مالکیت فکری دارای فوائد مهمی است. فایده اول جایگاه اقتصادی مالکیت فکری مربوط به تداوم انگیزه در خلق آثار فکری و فایده دوم بیانگر ایجاد رقابت منصفانه می‌باشد.

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد با تاکید بر ضرورت‌ توجه شرکت‌ها به مالکیت فکری ابراز داشت: ایجاد حقوق انحصاری در دوره‌های 15 الی 20 ساله جهت اختراعات و طرح‌های صنعتی و نامحدود برای علامت تجاری از جمله ثمرات توجه به مالکیت فکری است.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.