شناسه : 11388336

قوه‌قضائیه در برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی با نهایت قاطعیت عمل کند


انجمن‌های اسلامی دانشجویان شمال کشور در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه نوشتند: عملکرد دستگاه قضا در پرونده فساد اقتصادی مهدی هاشمی نشان خواهد داد که این قوه چقدر در مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است.

به گزارش یزدرسا ، متن نامه سرگشاده انجمن های اسلامی دانشجویان شمال کشور به رئیس قوه قضاییه در رابطه با پرونده مهدی هاشمی بدین شرح است

بسمه تعالی
اِنَّ النّاسَ یَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَینَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رزِقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَکَتَها بِاِذنِ اللّه تَعالى ؛
اگر در میان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نیاز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرومى‏ فرستد و زمین برکت خویش را بیرون مى‏ ریزد.


امام صادق( علیه السلام)
ریاست محترم قوه قضائیه،حضرت آیت الله آملی لاریجانی
سلام علیکم؛


36سال از اتفاق مبارک و خجسته ی انقلاب اسلامی می گذرد، انقلاب حیرت انگیز و پرشوری که با تلاش و مجاهدت های فراوان و خالصانه ی یک یک آحاد این ملت و بالاخص جوانان و دانشجویان، به فرموده ی خمینی کبیر انفجاری از نور در عالم پدید آورد و اکنون ما دانشجویان نسل سوم این توفیق را یافته ایم که به حق، شاهد گسترش انوار رهایی بخش آن در سراسر جهان باشیم.


نسل جوان به خوبی می داند برای تحقق این آرمان‌های متعالی و به بار نشستن میوه ی مبارک نهال انقلاب چه خون هایی که ریخته و چه خون دل هایی که خورده شد تا اکنون در برهه ی استثنایی ای از تاریخ  نظاره گر مطالبه جمعی و جهانی برقراری عدالت از سوی ملت ها در سراسر جهان باشیم. اکنون و در این برهه ی زمانی که ملت ها شاید بیش از هر زمان دیگری تشنه ی شنیدن پیام انقلاب دینی مردم ایران هستند،بی شک وظایف همه ی ما بسیار سنگین تر از گذشته است و متعاقبا این مسؤولیت سنگین شامل قوه ی محترم قضاییه و شخص جنابعالی نیز می شود .


امروز مطالبه جنبش دانشجویی از حضرتعالی که در واقع مطالبه تمام جوانان و ملت ایران می باشد ، این است که قوه ی قضاییه در برخورد با پرونده ی دانه درشت های فساد اقتصادی با نهایت قاطعیت و صلابت عمل کند و عدالت علوی را در صدور احکامش به نمایش بگذارد.

 


عملکرد قاطع شما در پرونده ی آقای محمدرضا رحیمی قابل تقدیر است ولیکن شبهه ای که برای برخی پیش آمده آن است که چرا چنین حکم قاطعی در زمانی که آقای رحیمی متصدی مقام مهم معاون اولی دولت بودند صادر نشد و چرا حالا که ایشان و حامیانشان از قدرت کنار رفته اند چنین حکمی صادر شده است ؟

 

حال قوه ی قضاییه برای آن که چنین شبهه ای را مرتفع سازد آزمون بزرگی در پیش دارد. عملکرد دستگاه قضا در پرونده ی فساد اقتصادی آقازاده ای به نام مهدی هاشمی که شهره ی خاص و عام است نشان خواهد داد که قوه ی قضاییه چقدر در مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است و استقلال این قوه در برابر فشار های بیرونی که امروز دیگر برکسی پوشیده نیست تا چه حد است؟

 

حکمی برای کرسنت، استات اویل، سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و همه قراردادهای اقتصادی نفتی که فسادهای آن بر ملأ شده و مهدی هاشمی نقش مستقیم در آنها داشته است و برای همه مفاسد سیاسی امنیتی هاشمی و برای همه دست اندازی های وی به بیت المال مسلمین در دانشگاه آزاد برای اهداف سیاسی اش در انتخابات های مختلف کشور و...


البته مطالبه ی جنبش دانشجویی تنها این نیست، بلکه ما می خواهیم با فساد سیستمی برخورد کنید که زمینه ساز فساد های کلانی چون پرونده ی مهدی هاشمی است و معتقدیم اگر در پرونده رحیمی نیز هر کس، از نماینده مجلس گرفته تا هر مسئول دیگری مشمول اتهاماتی است؛ به این اتهامات با نهایت دقت و جدیت رسیدگی شود و علاوه بر آنکه نمایندگان مفسد هرگز نباید برای انتخابات حساس و سرنوشت ساز مجلس دهم که در سال آینده برگزار خواهد شد تأیید صلاحیت شوند بلکه باید به طور جدی و قاطع با آنان برخورد قضایی و کیفری شود تا همانند برخی از افراد مسئؤل کنونی که سابقه دست داشتن در فساد هایی به بزرگی پرونده "کرسنت"را نیز در پرونده دارند، مجال آن را پیدا نکنند که به عرصه تصمیم گیری های کلان نظام بازگردند. بدانید که اهمیت این دو پرونده برای ما آنقدر زیاد است که تا آخرین نفس به نمایندگی از جوانان این سرزمین ، بر مطالبه ی به حق خود خواهیم ایستاد.


آرزوی ما این است که قاضی القضات جمهوری اسلامی با اتکا به سیره ی عملی پیشوایمان علی بن ابی طالب (ع) در اجرای عدالت و پشتیبانی مقام معظم رهبری، از این آزمون بزرگ ودشوار همچون پرونده ی محمدرضا رحیمی سربلند خارج شود.


والسلام علی من التبع الهدی...
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران
انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پرستاری رامسر

منبع:نسیم

انتهای پیام/ص
آدرس کوتاه :