شناسه : 38106031
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد

قوه قضا دست همدستان مفسدان اقتصادی را قطع کند/ لزوم آمادگی مسئولان در میدان جنگ نرم


اقدامات قابل تقدیر قوه قضائیه در برخورد با فساد، مدیریت جدی مسئولان در مقابله با گرانی‌ها و لزوم آمادگی مسئولان در جنگ نرم و خنثی کردن توطئه‌های استکبار از محورهای خطبه‌های نماز جمعه ابن هفته شهرستان‌های یزد بود.

 به گزارش یزدرسا، اقدامات قابل تقدیر قوه قضائیه در برخورد با فساد و مفسدان اقتصادی و لزوم تداوم این اقدامات تا ریشه کن شدن فساد، مدیریت جدی مسئولان در مقابله با گرانی‌ها و افزایش بی سابقه قیمت ها و لزوم آمادگی مسئولان در جنگ نرم و خنثی کردن توطئه‌های استکبار از محورهای خطبه‌های نماز جمعه ابن هفته شهرستان‌های یزد بود.

بخشی از مشکلات اقتصادی به سوء مدیریت مسئولان برمی‌گردد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد با اشاره به هفته قوه قضائیه و اقدامات این قوه در مبارزه با فساد گفت: همانطور که شاهد هستیم قوه قضائیه به صورت جدی و در همه عرصه‌ها به خصوص در زمینه اقتصادی مبارزه با فساد و مفسدان را آغاز کرده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش ادامه داد: مبارزه با فساد نه تنها به صورت مقطعی بلکه باید به صورت گسترده و مداوم تا زمان ریشه کن شدن مفاسد در کشور ادامه یابد و مردم نیز همین توقع و خواسته را از قوه قضائیه دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین آیت‌اللهی با گلایه از افزایش قیمت‌ و گرانی‌های اخیر تصریح کرد: شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه کشور بر افزایش قیمت‌ها بی تاثیر نبوده است اما نمی‌توان همه مشکلات اقتصادی را مرتبط با تحریم دانست بلکه بخشی از این گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی به سوء مدیریت و کوتاهی مسئولان برمی‌گردد.

 وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند که مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی تدبیری بیندیشند، افزود: مسئولان باید در مقابله با گرانی، نظارت بر افزایش قیمت‌ها و حل مشکلات اقتصادی مدیریت جدی‌تر و بهتری داشته باشند و در جهت بهبود معیشت آنها تلاش کنند.

خطیب موقت نماز جمعه یزد با تاکید بر اینکه توجه به فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری ضامن اقتدار، حل مشکلات فعلی و شکست دشمن است، گفت: رسالت مسئولان همانگونه که رهبری نیز در بیانات خود فرموده‌اند خدمت به مردم است و مدیران و مسئولان باید با همدلی، وحدت و تلاش در راستای حل مشکلات قدم بردارند.

متولیان نظارتی و حکومتی هشدارهای نجات‌ بخش رهبری را جدی بگیرند

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه بر ضرورت تدوین سند تحول قضایی با نسخه ای پیشرفته و ارتقا یافته برای احیای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، با استفاده از نقطه نظر نخبگان حوزه و دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، ویروس فساد را خطرناکتر از ویروس کرونا دانستند، اظهار کرد: اگر جلوی فساد گرفته نشود، ریشه آن هم بدنه دستگاه قضا و هم پیکره جامعه را خواهد گرفت .

حسینی ادامه داد: اگر متولیان نظارتی، حکومتی و نمایندگان مجلس در گذشته هشدارهای نجات‌ بخش مقام معظم رهبری را جدّی می گرفتند و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، حمایت قضایی اجرا می‌شد، امروز این درد مزمن سرطان اقتصادی، زندگی مردم را کلافه نمی کرد.

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باید دست سیاه همدستان مفسدان اقتصادی را قطع کند و در پشت پرده لجام گسیختگی اقتصادی و قیمت های نجومی کالاهای اساسی و زمین و مسکن مردم ببینید کدام دست خیانت فعال است و چرا این دست ها قطع نمی‌شود؟

مسئولان با آمادگی کامل توطئه‌های دشمن را خنثی کنند

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی امام جمعه مهریز گفت: دشمن با جنگ روانی و تهدید نرم با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های گروهی، ضربه زدن به اعتقادات و ارزش‌های دینی و انقلابی مردم و جوانان را در دستور کار جدی خود قرار داده است .   

وی با اشاره به اینکه تقابل نظری بسیار خطرناک‌تر از جنگ نظامی است، افزود: استکبارجهانی به سرکردگی آمریکا و حامیان جهانی و منطقه‌ای او به جنگ با باورهای دینی مردم ما وارد شده است  .

وی ادامه داد: کفرجهانی با برنامه‌های سوء فرهنگی خود و تهدید نرمی که بارها مقام معظم رهبری مردم و مسوولان را به هوشیاری در برابر آن سفارش کرده‌اند می‌خواهد اعتقادات مردم و جوانان را نسبت به معنویت و آموزه‌های دینی ضعیف کند.

محی‌الدینی تصریح کرد: در این نبرد که در کنار جنگ اقتصادی، روانی و تبلیفاتی شدید ادامه دارد باید مدیران و مسئولان در مراکز فرهنگی و آموزشی با آمادگی بیشتر و برنامه‌ریزی در کنار همکاری مردم توطئه‌ها را خنثی کنند.

خطیب نمازجمعه مهریز اظهار کرد: برای شکست استکبارجهانی و آمریکای جنایتکار که فقط در دنیا مدعی حمایت و دفاع از حقوق بشر است، فقط ایستادگی، مدیریت جهادی، داشتن روحیه انقلابی و ولایتمداری است.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :