شناسه : 36609928
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد:


رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان یزد گفت: قیمت سیب زمینی در هفته آینده قطعا کاهش می یابد چون برداشت این محصول در منطقه اصفهان آغاز و عرضه آن به میادین میوه و تره و بار افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، اذعان داشت: قیمت سیب زمینی در میادین میوه و تره بار 6 هزار تومان به ازای هر کیلو می باشد که این قیمت ها در میوه فروشی ها و خرده فروشی ها 30 درصد افزایش خواهد داشت.

حسین مشرف، با اشاره به افزایش قیمت سیب زمینی، افزود: کمبود عرضه سیب زمینی در میادین باعث افزایش قیمت ناگهانی این محصول شده است چراکه برداشت در منطقه جنوب به پایان رسیده و هنوز برداشت در سایر مناطق آغاز نشده است.

وی ادامه داد: قیمت سیب زمینی در هفته آینده قطعا کاهش می یابد چون برداشت این محصول در منطقه اصفهان آغاز و عرضه آن به میادین میوه و تره و بار افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: قیمت سایر میوه ها افزایشی نداشته است و حتی برخی میوه های سر درختی مانند زردآلو، گیلاس و هلو سیرنزولی قیمت را داشته است.

مشرف در رابطه با قیمت گیلاس نیز اذعان داشت: گیلاس مشهد بسته به کیفیت آن معادل 20 تا 25 هزار تومان و گیلاس اصفهان قیمتی بین 8 تا 12 هزار تومان در میدان میوه و تره بار قیمت گذاری شده است.

انتهای پیام/م* 
آدرس کوتاه :