شناسه : 37762633
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

لازمه‌ی عبور از مشکلات اقتصادی تحقق جهش تولید است


نصرالله پژمانفر گفت: لازمه‌ی عبور از بحران‌های اقتصادی توجه ویژه به تولید و تلاش برای رفع موانع آن و تحقق جهش تولید است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: امسال یازدهمین سالی است که رهبر انقلاب، سال را با محوریت اقتصاد و مسائل اقتصادی نام‌گذاری می‌کنند و این نشان می‌دهد که ما در این حوزه همچنان ضعف داریم و شعارها به طور کامل محقق نشده است.

وی با تأکید بر اهمیت اقتصاد و استقلال اقتصادی در کشور، اظهار داشت: راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در وضعیت فعلی این است که کشور بتواند در همه زمینه‌های اقتصادی به ویژه در حوزه تولید ورود مؤثر و جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: لازمه‌ی عبور از بحران‌های اقتصادی توجه ویژه به تولید و تلاش برای رفع موانع آن و تحقق جهش تولید است و اگر می‌خواهیم در جنگ اقتصادی به موفقیت برسیم باید به تولید شتاب ویژه‌ای بدهیم.

پژمانفر بر لزوم رفع موانع تولید تأکید و خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات بازدارنده در حوزه‌های مختلف مالیاتی، بیمه، بانک‌ها و همچنین قوانین و آیین‌نامه‌های  دست و پاگیر در کشور سال‌هاست که روند تولید را کند کرده و اقتصاد را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است.

وی اضافه کرد: هم دولت و هم مجلس در این زمینه وظیفه سنگینی دارند و باید برای رفع موانع تولید اقدام اساسی کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :