شناسه : 38760752
استاندار یزد:

لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان ایجاد پهنه علم و فناوری است


طالبی گفت: ایجاد پهنه علم و فناوری ظرفیت بسیار خوبی برای استقرار شرکت های دانش بنیان بوده به خصوص آن که بخشی از تحقق شعارها در حوزه علم و فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان مستلزم چنین ظرفیتی است.

به گزارش یزدرسا؛ محمد علی طالبی استاندار یزد در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه مجازی دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار یزد و معرفی پهنه علم و فناوری اقبال اظهار کرد: ایجاد پهنه علم و فناوری ظرفیت بسیار خوبی برای استقرار شرکت های دانش بنیان بوده و به عمومی شدن حوزه علم و فناوری می انجامد.

وی افزود: این اتفاق موجب یک همنوایی و همرنگی میان بخش های علمی با زندگی مردم جامعه می‌شود و نمونه خوبی از همکاری دستگاه‌های مختلف در ایجاد چنین ظرفیتی در استان یزد است. 

استاندار یزد ابراز امیدواری کرد: امیدوارم این ظرفیت به خوبی و به سرعت در استان شکل گرفته و بتوانیم در جهت شعارهای کلان از آن استفاده کنیم. به خصوص آن که بخشی از تحقق شعارها در حوزه علم و فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان مستلزم چنین ظرفیتی است.

وی تصریح کرد: طرح جامع پارک علم و فناوری سال‌هاست به دلیل مشکلات و چالشها به تعویق افتاده اما خوشبختانه با صدور مجوز مربوطه این مشکل نیز به سرانجام رسید.

این مقام مسئول گفت: امیدوارم این اتفاق یک تحرک جدی در شرکت‌ها و موسسات مختلف برای توجه به جذب علم و فناوری و ارائه ابتکارات شاخص در این حوزه به وجود آورد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.