شناسه : 37927469
بازرس کل استان یزد تاکید کرد


طالبی اظهار کرد: عملکرد برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان جهت تحقق شعار سال مطلوب نیست که بایستی با تلاش مضاعف عملکرد بهتری را رقم بزنند.

به گزارش یزد رسا؛ حجت الاسلام والمسلمین اکبر طالبی بازرس کل استان در دیدار با استاندار یزد که به منظور هم فکری جهت نظارت و بازرسی مبتنی بر شعار سال برگزار شد اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور یک دستگاه نظارتی زیر مجموعه قوه قضاییه می باشد که وظیفه نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی و سازمانهای دولتی و عمومی را برعهده دارد واین شمولیت و گستردگی دامنه نظارت، نشان دهنده سختی کار نظارت و بازرسی است. 

بازرس کل استان گفت: جای خوشحالی و امیدواری است که استاندار یزد و مجموعه معاونین استانداری شناخت و دیدگاه مثبتی نسبت به امر ارتقای سلامت در نظام اداری دارند و مجموعه اقدامات و تلاشهای صورت گرفته تاکنون، بیانگر این امر می باشد.  

حجت الاسلام والمسلمین طالبی در ادامه تصریح کرد:  مجموعه قوه قضاییه و نیز سازمان بازرسی کل کشور با حضور آیت الله رئیسی یک رویکرد و راهبرد جدیدی را در امر مبارزه با فساد شروع کردند  که مجموعه اقدامات و دستورات العمل های ایشان نشانگر اهتمام جدی در برخورد با مفاسد اداری و اقتصادی و حمایت ازسرمایه گذاری و رفع موانع تولید می باشد. 

بازرس کل استان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید بیان کرد: این نکته که مقام معظم رهبری باز هم برای چهارمین سال پیاپی علیرغم درگیر بودن کشور با ویروس کرونا بازهم به بحث تولید در کشور و تقویت مقوله تولید و امر جهش در تولید تاکید دارند نشانه جدیت و ضرورت بحث اقتصاد در زندگی مردم است و می طلبد تا مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان در برنامه ریزی و تصمیم گیری های خود تاکیدات معظم له را چراغ راه و سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: می توان با  هم اندیشی و همفکری مجموعه دستگاه های نظارتی و دستگاه های اجرایی استان گامی موثر در تحقق شعار سال برداشت.

 طالبی با ابراز نگرانی از عدم تحقق درصد قابل توجه ای از مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان بیان کرد: بررسی های صورت گرفته نشان دهنده محقق شدن تقریباً تنها 60 درصد از مصوبات می باشد که این امر مطلوب نیست. بنابراین  یکی از اهداف و برنامه های ما در راستای تحقق شعار سال، نظارت بر اجرایی شدن مصوبات است. 

وی با اشاره به این نکته که دستگاههای مربوطه باید دقت بیشتری را بر مصرف تسهیلات به واحد های تولیدی داشته باشند افزود: یکی دیگر از موارد تحقق جهش تولید، شناسایی واحدهای تولیدی فعال و دغدغه مند در امر تولید و ارائه تسهیلات و نظارت دقیق و شفاف بر آن، می توان گامی اساسی در تحقق شعار سال داشته باشیم. 

بازرس کل استان در ادامه یکی از موارد تحقق شعار سال را عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی استان توصیف و اظهار کرد: عملکرد  برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان جهت تحقق شعار سال مطلوب نیست که بایستی با تلاش مضاعف عملکرد بهتری را رقم بزنند.

وی در پایان مسائلی از جمله خام‌فروشی مواد معدنی، آلودگی هوا، تغییر آب کشاورزی به صنعتی، محدود شدن دامنه اختیارات شورای معادن استان، ساخت و سازهای غیر مجاز، نحوه اجرای انتقال آب را بخشی از مشکلات و  آسیب های استان برشمرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :