شناسه : 37898912
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد


تحلیلگر سیاسی گفت: وزارت خارجه مانع ورود افرادی که سابقه مشخصی در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورهای غربی دارند شود.

اسماعیل حشمتی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در واکنش به حضور یک نیروی بلندپایه امنیتی کشور آلمان به عنوان سفیر در ایران، گفت: رویکرد کشورهای غربی و سرمایه‌داری نسبت به سفارت‌خانه‌هایشان در کشورها، حفظ منافع خودشان ولو با تهدید قرار دادن منافع کشور میزبان است که تسخیر لانه جاسوسی آمریکا واقعیت این مسئله را نشان داد.

وی افزود: وزارت خارجه می‌تواند مانع ورود افرادی که سابقه مشخصی در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورهایشان به ویژه کشورهای غربی دارند شود و نباید هم اجازه ورود این افراد را بدهد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این در حالی است که حتی آن دسته از افرادی هم که سابقه مبرهن فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی ندارند وقتی در قالب سفیر کشورهای اروپایی وارد ایران می‌شوند اهداف امنیتی و جاسوسی را دنبال می‌کنند.

حشمتی تأکید کرد: نگاه‌مان به این کشورها خوشبین نیست و این نگاه هم مبتنی بر تجربه و واقعیت‌ها است؛ لذا باید نسبت به رفتارها و عملکرد سفرای کشورهای اروپایی مراقبت شود چرا که آن‌ها سابقه خرابکارانه در کشورمان را دارند که حضور میدانی سفیر انگلیس در اغتشاشات دی ماه سال 98 نمونه‌ی بارز این مسئله است.

وی با اشاره به عدم صدور ویزا برای نماینده ایران در سازمان ملل توسط آمریکا، عنوان کرد: وزارت امور خارجه نباید در قبال حضور نیروهای امنیتی کشورهای اروپایی کوتاه بیاید همچنان که آن‌ها نیز اجازه ورود نیروهای امنیتی ایران به کشورشان را نمی‌دهند.

حشمتی خاطرنشان کرد: نباید در قبال غربی‌ها منفعل برخورد کرد بلکه باید با برخورد قاطعانه در قبال زیاده‌خواهی‌ها و دخالت‌های آن‌ها اقتدار نظام را نشان داد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :