شناسه : 38224256
نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد مطرح کرد

لزوم پرداخت حق دو درصد عوارض معادن به شهرستان بهاباد


برای شهرستان بهاباد مجوز استفاده از دو درصد عوارض معادن گرفته شد و در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان تأکید شد این دو درصد از معادن گرفته شود.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان بهاباد از ظرفیت تبصره 18 به عنوان 31 استان منطقه محروم می‌توانست وضعیت بهتری داشته باشد اما متأسفانه از این ظرفیت بخوبی استفاده نشده است.

وی افزود: برای پیشرفت شهرستان بهاباد طرح‌هایی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان یزد تصویب شد، که یکی از این طرح‌ها، تکمیل گندله شهرستان بهاباد به وسیله معدن چادرملو است، چرا که در حال حاضر شرکتی که چندین سال در حال انجام این کار است متأسفانه خیلی کند پیش می‌رود.

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی، تکمیل جاده بهاباد-بافق را مصوبه دیگر جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان یزد عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر زیرسازی فاز سوم جاده بهاباد-بافق در حال انجام است و تصمیم گرفته شد آسفالت آن هم بزودی صورت بگیرد.

صباغیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه معدن چادرملو از آب شهرستان بهاباد ذینفع است، حق مردم این منطقه است که کمک‌هایی به مردم داشته باشد، بر همین اساس مقرر شد پارک کوهستانی برای مردم بهاباد توسط چادرملو احداث شود.

وی عنوان کرد: همانند بافق، برای شهرستان بهاباد نیز سال گذشته مجوز استفاده از دو درصد عوارض معادن گرفته شد و در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان نیز تأکید شد تا این دو درصد از معادن گرفته شود.

نماینده پنج شهرستان استان یزد گفت: پیگیری کد بیمارستان برای شهرستان بهاباد و صدور مجوز دو کارخانه فرآوری به صورت بی‌نام از دیگر مصوباتی بود که در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی استان یزد جهت کمک به پیشرفت شهرستان بهاباد تصویب شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :