شناسه : 37758620
رئیس پلیس راهور استان یزد تاکید کرد


رئیس پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه باید تردد خودرو ها در یزد 55 درصد کاهش یابد اعلام کرد: در ایام عید در شهر یزد 25 درصد کاهش تردد داشتیم که این آمار باید به ۸۰ درصد برسد.

به گزارش یزد رسا؛ روز گذشته خبری مبنی بر جریمه ۵۰۰ هزار تومانی تردد بیش از پنج بار در سطح شهر یزد منتشر شد که سوالات بسیاری را برای شهروندان به وجود آورد.

سرهنگ رضا زارع رئیس پلیس راهور استان یزد در این رابطه در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ بیان داشت: برای اجرای این طرح الگو و سابقه تردد رانندگان  بررسی می‌شود. اگر رانندگان قبلاً هم با این پلاک تردد داشته اند به عنوان پلاک یزد در نظر گرفته می شوند ولی اگر به تازگی در سامانه ثبت شده باشند مسافر در نظر گرفته می‌شوند و جریمه‌های سنگین برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد. لذا کسانی که ساکن استان یزد هستند ولی پلاک اتومبیل آنها متعلق به استان دیگری است نیز اگر تردد بیشتر از روال معمول گذشته نداشته باشند مشمول این طرح نمی شوند.

وی با بیان اینکه باید تردد خودرو ها در یزد 55 درصد کاهش یابد اعلام کرد: در ایام عید در شهر یزد ۲5 درصد کاهش تردد داشتیم  که این آمار باید به ۸۰ درصد برسد. چرا که تنها 20 درصد ترددها ضروری است.

زارع در مورد تردد در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ابراز داشت: در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین تنها خروجی شهر یزد نیز بسته خواهد شد و هر گونه ترددی در سطح استان ممنوع خواهد شد.

وی گفت: خودروهای آژانس و تاکسی در سامانه پلیس ثبت شده و لذا تردد آنها شامل این طرح نمی شود اما تاکسی و مسافرکش های شخصی حق تردد در سطح شهر را ندارند.

انتهای پیام/


 
آدرس کوتاه :