شناسه : 29325298
امام جمعه زارچ:


امام جمعه زارچ گفت: مسئولان باید بدانند مردم در قبال مسائل ضد فرهنگی کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش یزدرسا، امام جمعه زارچ ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) به همه و ذکر حدیثی از ایشان  "تعجب میکنم از فردی که در آنچه می خورد تامل و تفکر می کند اما در غذای روح خود بی توجه است و نسبت به آنچه می شنود و می گوید دقت ندارد" اظهار کرد: هم اکنون خود باید خود را برای شبهای قدر آماده کنیم تا بتوانیم از این شبها بهره کامل را ببریم.

وی به حوادث تروریستی اخیر در تهران اشاره کرد و افزود: این حرکت ها چند پیام مهم داشت یکی اینکه تلنگری بود برای مردم و بویژه مسئولان که بدانند دشمن از دشمنی خود دست برنداشته است و همیشه دنبال فرصت است. و لذا بحث امنیت باید جدی گرفته شود.

خطیب جمعه زارچ ادامه داد: این حادثه پاسخ کوبنده ای بود به انسانهای بی مغز و بی عقلی که شهدای مدافع حرم را زیر سئوال می بردند. و نشان داد که اگر این عزیزان در مرکز توطئه با اینها روبه رو نمی شدند امروز در سراسر ایران هر روز شاهد این جنایات بودیم. بشکند قلم ها و زبان هایی که نسبت به شهدای مدافع حرم جفا می کنند.

وی اذعان کرد: دست آمریکا پشت همه ی این صحنه های تروریستی است. اولین سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان مرکز و پایگاه داعش و تکفیری ها است. 

وی بیان کرد: حقیقتا باید از سپاه ، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان تشکر کرد.

امام جمعه زارچ با بیان اینکه سخنان اخیر رهبری در حرم امام و در جمع دانشجویان پیامهای متعددی برای مردم و مسئولان داشت که به 2 مورد آن اشاره می شود، گفت: در مورد سند 2030 فصل الخطاب است و دیگر به هیچ وجه توجیهات غیر مسئولانه و غیر منطقی احدی پذیرفته نیست و لذا انتظار ملت از دولت این است که هرچه سریعتر این سند را لغو و به مردم اعلام کند.

وی با بیان اینکه رهبری تعبیر "آتش به اختیار" را به کار بردندو این یعنی ما در حال جنگ هستیم، اگر دیدید مراکز فرهنگی مختل یا تعطیل شده است شما باید وارد صحنه شوید و آتش به اختیارید،  ابراز کرد: مسئولان بدانند مردم در قبال مسائل ضد فرهنگی کوتاه نخواهند آمد و با فرمان مستقیم رهبری آتش به اختیار خواهند بود.

امام جمعه زارچ تصریح کرد: مسئولان باید وارد صحنه شوند و وظایف خود را به خوبی انجام دهند. جلسات متعددی باید تشکیل بدهند و روی این جمله آتش به اختیار رهبری تامل کنند. چه شده است که رهبری از مسئولان فرهنگی کشور نا امید شده است و به دانشجویان و مردم دستور آتش به اختیار می دهد؟

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :