شناسه : 36323426


متأسفانه به دلیل فضای مسموم در ایران، هر اتفاقی تبدیل می‌شود به یک بهانه برای حمله کردن به مسئولین و نادیده گرفتن زحمات آن دسته از عزیزانی که روز و شب انجام وظیفه می‌کنند.

به گزارش یزدرسا، دکتر علی‌رضا بازارگان عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشکده فنی دانشگاه تهران نوشت:

در هفته گذشته بارش‌های شدید باران و سیل در نقاط مختلف کشور عزیزمان منجر به خرابی و غم و اندوه فراوان شده است. در بعضی مناطق میزان بارندگی در یک هفته گذشته بیش از کل بارندگی سال پیش بوده است! این میزان بارندگی شوخی نیست و طبیعتا خساراتی ایجاد خواهد کرد.

در این نوشته قصد دارم یک لیست کوتاه از سیل‌های بزرگ سال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته را به اشتراک بگذارم تا خوانندگان عزیز تصور نکنند خسارت ایجاد شده در اثر سیل فقط مربوط به کشور ما است. متاسفانه بلاهای طبیعی در همه دنیا وجود دارد و حتی در کشورهای بسیار پیشرفته کشته و زخمی و مفقود و ... بر جای می‌گذارد. این شما و این هم لیست مذکور:

اسپانیا – پاییز 2018 – بیش از 10 نفر کشته – منبع: http://bit.ly/bazargan004

فرانسه – پاییز 2018 – حدودا 15 نفر کشته – منبع: http://bit.ly/bazargan003

ایتالیا – پاییز 2018 – حدودا 30 نفر کشته – منبع: http://bit.ly/bazargan002

ژاپن – تابستان 2018 – بیش از 200 نفر کشته – منبع: http://bit.ly/bazargan005

آمریکا و کشورهای اطراف (طوفان هاروی) – تابستان 2017 – بیش از 50 نفر کشته در آمریکا – منبع: http://bit.ly/bazargan008

آمریکا و کشورهای اطراف (طوفان ایرما) – تابستان 2017 – بیش از 50 نفر کشته در آمریکا – منبع: http://bit.ly/bazargan007

قصد بنده در این نوشتار مقایسه کردن میان شدت بلاهای طبیعی نیست. بلکه با توجه به آمار فوق، به نظر این‌جانب بهتر است به خودمان بیاییم و به جای این همه نفرت‌پراکنی در فضای مجازی، برای عزیزانی که جان خود را از دست داده‌اند دعا کنیم و به بازماندگان و کسانی که خسارت دیده‌اند مخلصانه و متحدانه کمک کنیم.

متأسفانه به دلیل فضای مسموم در ایران، هر اتفاقی تبدیل می‌شود به یک بهانه برای حمله کردن به مسئولین و نادیده گرفتن زحمات آن دسته از عزیزانی که روز و شب انجام وظیفه می‌کنند. البته مثل همیشه در این میان کاستی‌ها و خطاهایی رخ داده است، که امیدوارم بتوانیم با افراد گناه‌کار برخورد قاطع کرده، و از این حوادث تلخ درس بگیریم تا در آینده قوی تر و بهتر عمل کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :