شناسه : 37545905
رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرح کرد


حجت الاسلام درویشیان گفت: در استان یزد با پیگیری‌های بازرسی کل استان، ۱۱۷ هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده و همچنین از صدور سند در حدود ۱۰ هکتار از اراضی دولتی به نام اشخاص نیز جلوگیری شده است.

به گزارش یزدرسا به نقل از صبح بافق، نشست شورای اداری شهرستان بافق با حضور حجت الاسلام و المسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و نماینده رئیس قوه قضاییه، حجت الاسلام طالبی رئیس سازمان بازرسی استان یزد، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه، زاده رحمانی فرماندار بافق، مسئولین دادگستری شهرستان و روسای ادارت شهرستان بافق در محل سالن آیت الله شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری بافق تشکیل شد.

حجت الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم و نماد مقاومت و الگوی حرکت علیه استکبار و تکفیری ها بود و راهی را نشان ازادگان وکسانی که دغدغه مستضعفین را دارند داد. این حرکت دشمن باعث تقویت جبهه مقاومت در سراسر عالم خواهد شد.

وی در ادامه افزود: از بدو حضور آیت الله رئیسی در بدنه قوه قضائیه ارتباط با مردم و آشنا شدن با مشکلات و معضلات مردم یکی از رویکردهای وی و قوه قضائیه است و این 13 سفر ریاست قوه قضائیه به استان های کشور و شهرستان ها است تا در جریان مشکلات مردم وخانواده قوه قضائیه قرار بگیرند.

حجت الاسلام درویشیان به رویکرد این قوه اشاره و تصریح کرد: یکی از رویکردهای قوه قضائیه شناسایی و پیگیری مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است اگرچه این مسائل در حوزه دستگاه قضائی نیست بلکه در حوزه دستگاههای اجرایی است و وظیفه این قوه رسیدگی به دعاوی و پرونده های قضایی است اما به دلیل دغدغه ای که رئیس قوه قضائیه دارد هر کمک و پیگیری که از سوی این نهاد به دستگاههای وابسته نسبت به حل مشکلات مردم در حوزه های تولیدی و سرمایه گذاری و اشتغال و رفع موانع سرمایه گذاری است پیگیری می کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: امروز کوتاهی و زیربار مسئولیت نرفتن مسئولین قابل قبول نیست دستگاه قضائی و سازمان بازرسی کل کشور از جمله رویکردهایی که به عنوان الویت کاری در سطح کشور مطرح است مطالبه گری و پاسخ خواستن از مسئولین دستگاههای اجرایی در همه رده هاو تکالیف آنها است. سازمان بازرسی هم در گذشته و از این به بعد هم به صورت جدی دنبال ترک فعل ها هم خواهیم رفت ولو اینکه از ده سال قبل باشد، مسئولی نباید فکر کند که اگر 5 یا ده سال قبل کاری کرد و یا امروز کاری نکرد و باید دنبال مسئولیت خود ببرد و برای ما قابل قبول نیست. امروز در کنار برخورد با فساد وظیفه شرعی خود را انجام خواهیم داد.

نماینده رئیس قوه قضائیه در شورای اداری بافق افزود: اصلا علاقه مند نیستیم برای مدیر یا کارمند و یا شهروندی مشکلی پیش بیاید وپرونده ای تشکیل شود و هر اقامی در جهت پیشگیری انجام خواهد شد. حرکت قوه قضائیه در مبارزه با فساد مقطعی نیست و هرگز تحت تاثیر فضاسازی ها قرار نخواهد گرفت.

حجت الاسلام درویشیان در خصوص پیگیری هایی که از جانب سازمان بازرسی در خصوص مرزهای جغرافیایی بیان داشت: موضوعاتی را که پیگیری نشده پیگیری می کنیم و بخشی از آن نیز در سازمان بازرسی استان پیگیری شده واقدامات اثر بخش خوبی انجام شده است. مشکلی که وجود دارد معادنی که از شهرستان جدا شده باید در تهران و مرکز استان مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای قانونی پیدا و دغدغه مردم را رفع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های این قوه مبارزه با زمین خواری است، یکی از موضوعات مبارزه با مفاسد مبارزه با زمین خواری و جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز است. در استان یزد با پیگیری هایی که انجام شده 117 هکتار از اراضی ملی و دولتی رفع تصرف و 10 هکتار از اراضی ملی که در مرحله صدور سند بوده جلوگیری و به اراضی دولتی برگشته و اقدامات زیادی در حوزه مبارزه با فساد هم در حوزه زمین خواری و مالیات انجام شده و در برنامه کل سازمان شناسایی فرارهای مالیاتی و وصول آن در اولویت است. در 6 ماهه اول سال جاری 4هزار و 200 میلیارد تومان مالیات وصول شده و بیش از ده هزار میلیارد تومان شناسایی و منعکس، 104 هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی از 31 مودی حقیقی و حقوقی در حال پیگیری برای وصول است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: مشکلاتی که توسط مسئولین شهرستان در این جلسه مطرح شد به ریاست محترم قوه قضائیه ابلاغ خواهیم کرد و بخشی از موضوعاتی که در حوزه سازمان بازرسی است اگر پیگیری نشده و مربوط به مرکز استان است توسط سازمان بازرسی استان و هرکدام مربوط به مرکز است در تهران پیگیری خواهیم کرد. مشکلاتی که مربوط به چهل سال پیش بوده یک شبه حل نخواهد شد ولی ما تمام سعی و تلاش خود را خواهیم کرد.

حجت الاسلام درویشیان در پایان گفت: یکی از موضوعات و مسائلی که در سازمان پیگیری و نتایجی داشته موضوع خام فروشی در صنایع معدنی وسایر صنایع و نبودن صنایع تبدیلی در شهرستان از دغدغه های ما است و باید از خام فروشی جلوگیری شود. معادن سنگ آهنی در کشور داریم که بالغ بر یک میلیارد تن ذخیره آن است و در حال خام فروشی بود که پیگیری شد ولی باید صنایع تبدیلی ایجاد شود.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :