شناسه : 36664353
گلایه رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان يزد:


رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان يزد گفت: حرکت به سمت اقدامات زیر بنایی و نوین نظیر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی از رویکردهایی است که باید جامعه را برای ورود به این عرصه آماده کنیم و در این راستا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را دردستور کار خودداریم.

 به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ سید مجتبی حسيني پور پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تدوین سند آمایش سرزمینی در برنامه ششم توسعه گفت: با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب در این خصوص باید به سمت تدوین سند آمایش سرزمینی استانی، منطقه‌ای و ملی برویم و این سند تعیین‌کننده راه و مسیر توسعه بوده و می‌تواند بسیاری از مسائل را حل و هزینه‌های کلان را کاهش دهد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان يزد افزود: استان یزد از اولین استان‌هایی است که این سند را به بوته نقد گذاشته و قصد دارد از نظرات تمامی کارشناسان و مردم استفاده و درنهایت در این زمینه به یک اجماع رسیده و آن را نهائی کند.

حسینی پور؛ شناسایی ظرفیت‌های توسعه استان، توجه به مسائل زیست‌محیطی و حمایت کامل از برنامه‌های محیط‌زیست، ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام نظیر تعیین تکلیف پروژه مجتمع امام علی (ع)، اختصاص اعتبارات مناسب به بیمارستان‌های شهید رهنمون و سوانح سوختگی، تجهیز بیمارستان‌های دولتی، بهره‌برداری از پروژه‌های راه‌آهن به‌ویژه مسیر راه‌آهن یزد- اقلید، اتمام خطوط راه‌آهن بافق تا خروجی استان، پرداخت معوقت بازنشستگان و ایثارگران، حمایت از پروژه‌های آب‌رسانی، نظارت بر پروژه‌های عمرانی، احداث آسایشگاه جانبازان قطع نخاعی، شناسایی و معرفی پروژه‌های نیمه‌تمام دارای ظرفیت ورود بخش خصوصی را از مهم‌ترین اقدامات سازمان متبوعش در یک سال اخیر برشمرد.

متاسفانه پروژه کتابخانه مرکزی یزد علی‌رغم تأمین اعتبار به اتمام نرسید

وی با اشاره به تأمین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی یزد از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: با توجه به اهتمام سازمان به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، متأسفانه این پروژه که کار تکمیل آن از شهرداری به نهاد کتابخانه‌های عمومی واگذار شد و قرار بود در خردادماه افتتاح شود به بهره‌برداری نرسید که از دستگاه متولی انتظار داریم هر چه سریع‌تر درزمینهٔ اقدام کند.

حسینی پور بابیان این مطلب که در استان یزد 1700 پروژه نیمه‌تمام فعال وجود دارد گفت: از این تعداد 130 پروژه قابلیت مشارکت بخش خصوصی را داشته که امیدواریم با مشوق‌هایی که دولت در این خصوص تدارک دیده بخش خصوصی در این زمینه ورود کند البته یکی از شروطی که برای این بخش تعیین‌شده، حفظ کاربری پروژه است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پرداختی درزمینهٔ خوداشتغالی نظارت‌های دقیقی صورت گرفته و این اقدامات در نیل به اهداف بسیار مؤثر بوده است.

درراستای توسعه استان از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت ویژه خواهیم کرد

حسینی پور توسعه اقتصادی استان را از دیگر اولویت‌های سازمان متبوعش دانست و گفت: حرکت به سمت اقدامات زیر بنایی و نوین نظیر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی از رویکردهایی است که باید جامعه را برای ورود به این عرصه آماده کنیم و در این راستا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را دردستور کار خودداریم.

وی تصریح کرد: حاصل تمامی این تلاش‌ها درنهایت افزایش بهره‌وری خواهد بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان با تأکید براین نکته که توسعه باید انسان‌محور باشد اظهار داشت: نباید همراه با فناوری‌های جدید انسان به فراموشی سپرده شود و بنا بر همین دیدگاه، در تدوین سند آمایش سرزمینی استان سند دیگری را نیز تحت عنوان پیوست فرهنگی تدوین خواهیم کرد که در آن بر هویت یزدی تأکید شده و باید این هویت حفظ شود.

اصلاح نظام اداری، ارتقای بهره‌وری، فرهنگ‌سازی درزمینهٔ حقوق شهروندی در نظام اداری و الکترونیکی شدن میز خدمت که بر اساس آن خدمات بدون مراجعه حضوری به مردم ارائه می‌شود از دیگر موارد مطرح‌شده توسط رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ریزی استان یزد در این جلسه بود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :