شناسه : 37956774
نماینده ولی فقیه در استان یزد:


آیت الله ناصری خواهان تشکیل مجامع مشورتی متشکل از جامعه نخبگانی از سوی مجلس شد.

به گزارش یزد رسا؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در نشست دبیرخانه ماهر سپاه یزد با تبریک عید سعید فطر و گرامیداشت روز جهانی قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: از دیرباز به نمایندگان مجلس این نکته را عرض می کردم که شما 280 نفر برای جمعیت میلیونی ایران تصمیم گیری می کنید.

وی با اشاره به اینکه این تعداد برای چنین جمعیتی کم است گفت: نمایندگان باید در ارتباط با لوایح مهم کشور، با گروه های تخصصی در موضوعات مختلف ارتباط داشته باشند و مسائل مهم کشور در این گروه های تخصصی کارشناسی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: به این ترتیب پیش از آنکه مسائل به کمیسیون های مجلس وارد شود، در این مجامعی که حداقل متشکل از 200 نفر نخبه و متخصص است بحث و بررسی شود و با در نظر گرفتن تمام جوانب کار به دست نمایندگان برسد.

ناصری یزدی بر ضرورت توجه درست و مناسب به آینده نگری در تمام تصمیمات نمایندگان تاکید کرد و گفت: این موضوعی است که بعضا در بین نمایندگان مجلس کمتر دیده می شود و برخی نمایندگان به جنبه های بیرونی مجلس و استفاده از نظرات جامعه نخبگانی و متخصص توجه لازم را ندارد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه نمایندگان ما باید در مجلس این موضوع را نهادینه کنند گفت: در استان یزد چنین نشست های تخصصی صورت گرفته ولی کافی و کامل نیست و باید به آن توجه بیشتری صورت پذیرد و مسائل مهم استان و کشور در این جلسات و نشست های تخصصی به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار گرفته و نمایندگان نتیجه آن را به مجلس ببرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد ادامه داد: در استان یزد با مسائل و مشکلات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زیادی روبرو هستیم که بعضا بسیاری از این مسائل مشکلات و دغدغه هایی است که در دیگر استان های کشور هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه در کنار مسائل اقتصادی نباید نسبت به موارد اجتماعی و فرهنگی غفلت کرد گفت: از مهمترین مسائل اجتماعی، بحث خانواده است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و به ویژه در ایام شیوع کرونا، اهمیت موضوع خانواده را به درستی درک کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه شیوع کرونا سبب ایجاد تحولات بسیاری در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی شد گفت: پرهیز از تشریفات و حذف اسراف از جمله موارد مهمی است که در در این ایام شاهد آن بودیم و باید نمایندگان برای پس از شیوع کرونا هم به آن توجه لازم را داشته باشند.

ناصری یزدی با بیان اینکه سبک فرهنگی و برنامه ریزی که ما در گذشته داشتیم الان نمی تواند راهگشای مسائل ما باشد گفت: الان همه فهمیدند که به غیر از سیره اهل بیت و اسلام هیچ چیزی برای انسان به درد نمی خورد و الان همه کشورهایی که بر پایه فرهنگ غربی زندگی استوار بودند، با بحران زیادی روبرو شده اند.

وی تدین، تفکر و تعقل را سه نیاز اصلی آموزش و پرورش در ایران دانست و با تاکید بر اینکه تا زمانی که این سه اصل وارد آموزش و پرورش نشود مشکلات برطرف نمی شود عنوان کرد: آموزش و پرورش در ایران باید با تحولی بزرگ بر پایه این سه اصل فعالیت کند و مشکلات آموزشی و اقتصادی کشور را به این طریق رفع کنیم.

امام جمعه یزد افزود: آموزش ما باید به این صورت باشد که فرزندان ما از ابتدای تحصیل تا فارغ التحصیلی خود هر روز حداقل 4 ساعت در ارتباط با مسائل مختلف فکر کند؛ این که فرزندان ما یک سری مطالب را برای نمره حفظ کنند و هیچ تفکری در آن نکنند به چه درد ایران می خورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد یکی از مهمترین و حیاتی ترین مسائل کشور را مسئله جمعیت و فرزندآوری دانست و افزود: متاسفانه جمعیت در ایران رو به کاهش می رود و این توطئه بزرگی از سوی دشمن است که تا چند سال آینده جمعیت ایران را پیر و ناتوان کند.

ناصری یزدی افزود: لازم است که مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و به لحاظ فرهنگی هم باید برنامه های متعددی اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به آیات و روایاتی که در ارتباط با اینکه خداوند روزی فرزندان را می دهد تصریح کرد: باید به گونه ای کار کنیم که مردم نسبت به این آیات و روایات بیش از پیش ایمان و باور پیدا کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :