شناسه : 38141145
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی:


محمدرضا دشتی گفت: به طور کلی موضع مجلس درباره قرارداد ایران و چین مثبت است و اگر جایی هم اشکالی داشته باشد حتما در مجلس مورد بررسی نمایندگان قرارخواهد گرفت.

محمدرضا دشتی نماینده ارکان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به خبرسازی های اپوزوسیون و سلطنت طلب ها درخصوص قرارداد ایران و چین اظهار کرد: امروزه برای همه جهان روشن و مبرهن است که امریکا و اروپا در هیچ زمینه ای قابل اعتماد نیستند و ملاحضه شد در ماجرای برجام نه امریکا و نه اروپا حتی به قرارداد بین المللی خود پایبند نبودند و با توجه به اینکه کشورهای روسیه و چین به عنوان دو قدردت در جهان امروز حرفی برای گفتن دارند به ویزه چین که دومین اقتصاد دنیا را داراست باید روابط و همکاری های متقابل را برای پشتوانه کشور داشته باشیم.

***واگذار جزیره کیش دروغی بیش نیست

وی با تاکید بر اینکه در هر قراردادی باید منافع ملی کشور در نظر گرفته شود تصریح کرد: موضوعاتی بی اساسی مانند واگذاری جزیره کیش به چین دروغی بیش نیست و در عین حالی که متن قرارداد در مجلس توسط نمایندگان مورد بررسی قرار می گیرد.

دشتی برخی ها با فضاسازی به دنیال به سرانجام نرسیدن این قرارداد هستند عنوان کرد: مطمئن باشید مقام معظم رهبری در قراردادهای بین المللی عنایت ویژه ای دارند چراکه در جنگ های مختلف از 8 سال جنگ تجمیلی گرفته تا مبارزه با داعش حتی یک وجب از حاکمان را به دشمن ندادیم و با قدرت و قوت از هر جنگی خارج شدیم مگر می شود امروز سرزمین و خاک کشورمان را به بیگانگان واگذار کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در موضوع قرارداد 25 ساله ایران و چین باید دید چه کسانی ساز مخالفت می زنند؟ سلطنت طلب ها هرگز نمی خواهند ایران به جایگاه واقعی خودش برسد.

***مجلس قطعا از قرارداد ایران و چین حمایت می کند

نماینده ارکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور کلی موضع مجلس در این خصوص مثبت است و اگر جایی هم اشکالی داشته باشد حتما در مجلس مورد بررسی نمایندگان قرارخواهد گرفت و با توجه به متن قراردادی من خواندم و دیدم قطعا مورد حمایت مجلس خواهد بود.

دشتی ابراز کرد: امروز ملت، دولت، مجلس و قوه قضاییه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات را پشت سربگذاریم چراکه هیچ کس از اختلاف سود نبرده و مجلس تا پایان کار دولت جناب روحانی همراهی و همکاری لازم را خواهد کرد در ضمن اینکه کار قانونی خودش را هم دنبال می کند.

*** سوال از رییس جمهور به معنای استیضاح نیست

وی با بیان اینکه اختلاف بین دولت و مجلس به هیچ وجه کار پسندیده و درستی نیست تصریح کرد: مشکل معیشتی و اقتصادی مردم با اختلاف دولت و مجلس بدتر خواهد شد و قطعا نظر مسئولین عالی رتبه نظام هم بر این نیست که اختلاف بین قوای سه گانه باشد و همیشه رهبر معظم انقلاب به وحدت بین قوای سه گانه تاکید داشته اند و دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به امضای نمایندگان درخصوص سوال از رییس جمهور گفت: سوال از رییس جمهور ایرادی ندارد و به معنای استیضاح جناب روحانی نیست، نمایندگان از رییس جمهور سوال دارند وی هم به صحن می آید و به سوالات نمایندگان پاسخ می دهد و شخصا هم موافق اموری مثل استیضاح رییس جمهور نیستم و اطلاع دارم مسئولین عالی رتبه نظام هم نظری بر اینگونه کارها ندارند.

***بیانات رهبری سرلوحه حتمی مجلس

دشتی با اشاره به اینکه امروز هم به عشق دیدار با رهبری به مجلس امدیم تا با دل و جان پای بیانات ایشان بنشینیم تاکید کرد: هم پیام رهبر معظم انقلاب در آغازین روز مجلس و هم بیانات امروز ایشان حتما سرلوحه مجلس قرار خواهد گرفت و بدانید ناخدای این کشتی بعد از چهل سال به یاری خدا و به کوری چشم دشمنان توانسته این کشتی را به جایی که هست برساند و ما هم پیرو رهبری و ولایت هستیم و ذره ای تخطی از ایشان نخواهیم کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :