شناسه : 36787048
با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال؛


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص دو میلیارد ریال جهت تجهیز مجموعه تئاتر شهر خورشید موافقت کرد.

هادی زارع‌ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به شروع فاز پایانی تجهیز مجموعه تئاتر شهر خورشید بیان داشت: با توجه به عدم استفاده از سالن ستاره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد با کاربری سینما و همچنین نیاز امروز جامعه هنری، تغییر کاربری این سالن به سالن نمایش از دو سال پیش در دستور کار قرار گرفت که در آبان 97 سالن مذکور به بهره برداری رسید.

وی افزود: همچنین با توجه به نیاز به وجود سالن پلاتو جهت اجرای نمایش سالن دیگری در حال تجهیز و تعمیر است که بدین منظور با با رایزنی دکتر دهقانی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی موافقت وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تخصیص مبلغ دو میلیارد ریال به مجموعه تئاتر شهر میبد اخذ شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در پایان اظهار داشت: این مجموعه به عنوان اولین مجموعه تئاتر در استان یزد میزبان بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتر در آبان ماه جاری است و این رویداد بسیار مهمی برای هنرهای نمایشی ما محسوب می شود به همین دلیل  در تاریخ 3 مرداد کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در میید ضمن بازدید از پیشرفت پروژه، بر تسریع آماده سازی آن تاکید کردند. 

گفتنی است بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان یزد در آبان ماه جاری به میزبانی مجموعه تئاتر شهر خورشید در میبد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :