شناسه : 38156191
فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص):

محرومیت‌زدایی از مهم‌ترین رسالت‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا است


سعید محمد گفت: استان یزد دومین استان معدنی کشور پس از کرمان است و به لحاظ تنوع در مواد معدنی هم استان یزد نخستین استان کشور به حساب می‌آید.

به گزارش یزدرسا، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به اینکه تحریم‌ها با وجود سختی‌های بسیاری که به کشور تحمیل کرد، فرصت‌های متعددی هم به وجود آورد، اظهار داشت: امروز با تکیه بر نیروهای جوان و نخبگان کشور در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) پروژه‌ها و اقدامات بسیار زیاد و شاخصی صورت گرفته که شاید پیش از فعالیت قرارگاه توسط متخصصان خارجی انجام می‌شد.

وی گفت: 40 درصد تولید بنزین، 23 درصد تولید گازوئیل، اجرای 4 هزار کیلومتر خط ریلی، 290 کیلومتر خط مترو، 900 کیلومتر آزادراه، بیش از 5600 کیلومتر خطوط انتقال آب، 62 سد با ظرفیت مخزن حدود 45 درصد کل مخازن سدهای کشور، احداث 23 هزار کیلومتر فیبر نوری و افزایش ظرفیت از سه به 19 ترابایت، بیش از 150 میلیون متر مکعب گاز شیرین از پروژه‌های اجرا شده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: بحث‌های محرومیت‌زدایی هم در جای جای روستاهای نزدیک و همجوار کشور ما انجام شده به گونه‌ای که قرارگاه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های خود را در این حوزه تدوین کرده است.

محمد ادامه داد: استان یزد دومین استان معدنی کشور پس از کرمان است و به لحاظ تنوع در مواد معدنی هم استان یزد نخستین استان کشور به حساب می‌آید و این ظرفیت بسیار گسترده است اما جای تاسف دارد که 64 درصد از بیکاران را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

محمد با بیان اینکه استان یزد به شدت با معضل آب روبه‌رو‌ست گفت: اگر چاره‌اندیشی درستی در این زمینه نشود این بحران در آینده نزدیک به شدت برای استان یزد چالش‌ساز شود کما اینکه همین الان هم 300 روستا در یزد به صورت سیار آب دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :