شناسه : 38239780

محفل ادبی شفق یزد آغاز به کار کرد


آیین افتتاح محفل ادبی شفق یزد با حضور جمعی از شاعران برجسته استان و کشور و به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش یزدرسا؛ در این آیین ادبی که صبح امروز چهارشنبه 15 مرداد در آستانه عید سعید غدیرخم و به میزبانی کتابخانه عمومی دکتر جوادی یزد برگزار شد، رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ غلامرضا محمدی، شاعر برجسته یزدی و مشاور فرهنگی استاندار یزد، عالیه مهرابی، شاعر برجسته استان و دبیر محفل ادبی شفق و افسانه نوری، از دیگران شاعران توانمندی یزدی حضور داشتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد در ابتدای این نشست ادبی با ابراز خرسندی از افتتاح محفل ادبی شفق، گفت: راه‌اندازی مجدد محافل ادبی کتابخانه‌ها که با عنایت ویژه دبیرکل محترم نهاد کتابخانه‌های عمومی و مدیران ارشد این نهاد صورت گرفته است، اتفاق مثبتی است که به غنای فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌ها کمک شایانی می‌کند.

دوست فاطمی‌ها همچنین بخشی از سروده‌های خود برای پویش اقتراح ماسک را قرائت کرد.

در ادامه این آیین، جمعی از شاعران برجسته کشوری و استانی با حضور در برنامه زنده اینستاگرامی افتتاح محفل ادبی شفق، سروده‌های خود در مدح حضرت امیرالمؤمنین(ع) و واقعه عظیم غدیرخم را قرائت کردند.

نغمه مستشارنظامی، دبیر محافل ادبی نهاد  کتابخانه‌های عمومی کشور، مصطفی محدثی خراسانی، فرشاد عجم و قاطمه مهدیان از جمله شاعرانی بودند که  از طریق فضای مجازی در این برنامه حضور یافتند.

محمدی، مهرابی و نوری نیز به عنوان میهمانان حضوری، در بخش‌هایی از برنامه به قرائت اشعار خود پرداختند.

گفتنی است، به دلیل، شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی، افتتاح محفل ادبی «شفق» به صورت زنده از طریق صفحه ایسنتاگرام کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.