شناسه : 36875473
امام جمعه بخش مرکزی یزد:


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مدیران و مسئولان جامعه اسلامی نیز اگر محور فعالیت خود را توجه به خدا و خدمت به مردم قرار دادند جامعه به سمت تمدن اسلامی پیش خواهد رفت.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان، که شاخصه برجسته ائمه اطهار (ع)می باشد، اظهار داشت: انسان برای رسیدن به اوج سعادت به دو بال نیز دارد یک بال عبادت و ارتباط با خدا و یکی هم بال خدمت رسانی به خلق، ائمه معصومین(ع) نیز با این دو بال به سعادت رسیدند.
 
آیت الله سید کاظم مدرسی افزود: نمونه بارز آن آیات پایانی سوره «انسان» است که هم بیانگر ارتباط با خدا و هم بیانگر کمک به مستمندان است و در این زمینه اگر ما شیعیان به عنوان پیروان ائمه بخواهیم به سعادت برسیم باید این توصیه را رویه عمل خود قرار دهیم.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز با الگوگیری از همین توصیه بر پایه ارتباط با خدا و ایثار و خدمت رسانی به مردم شکل گرفت و امام خمینی(ره) با دنبال روی از همین الگو انقلاب را پایه گذاری کرد.
 
مدرسی تصریح کرد: معرفی انقلاب نیز باید بر پایه همین دو بال صورت گیرد یعنی انقلاب اسلامی را باید به عنوان جریانی خدا محور و مردم محور به جهانیان معرفی کرد.
 
وی در پایان اذعان داشت: مدیران و مسئولان جامعه اسلامی نیز اگر محور فعالیت خود را توجه به خدا و خدمت به مردم قرار دادند نیز جامعه به سمت تمدن اسلامی پیش خواهد رفت.
 
انتهای پیام/آدرس کوتاه :