شناسه : 20956484
نظر والدین دانش آموزان یزدی به هزینه ثبت نام مدارس:


یکی دیگر از والدین یزدی گفت: هزینه های هنگفتی که مدارس غیر دولتی دریافت می کنند آنها را تبدیل به یک مغازه کاسبی کرده است.

به گزارش یزد رسا، ثبت‌نام مدارس برای سال تحصیلی جدید پس از پایان امتحانات دانش‌آموزان آغاز می‌شود و کسانی که توان مالی لازم را دارند به سمت مدرسه غیر انتفاعی می‌روند و گروهی  که پولی در بساط ندارند یا پیگیر مدرسه هیأت امنایی می‌شوند  یا سرگردان و ناامید به دنبال پیدا کردن مدرسه‌ دولتی  با کیفیت می شوند و طبق روال گذشته بازهم ماجرای دریافت شهریه‌های غیرقانونی توسط مدارس غیردولتی تکرار خواهد شد.

شهریه هایی که گریبان گیر خانوده هاست، مدارس دولتی و غیر دولتی را شامل می شود به گونه ای که کمتر می توان مدرسه ای را یافت که بدون دریافت وجه از والدین دانش آموزان آن ها را ثبت نام کنند. لذا در این راستا سایت تحلیلی-خبری یزدرسا نظرات برخی از دغدغه والدین برای ثبت نام دانش آموزان خود در مدارس را منتشر می کند.
یکی از والدین یزدی اظهار داشت: فرزند من مدرسه نمونه دولتی می رود و هزینه جهت کلاس تست که در روزهای پنجشنبه برگزار می شد از ما دریافت کردند که به گفته خودشان قانونی است.
وی افزود: اینکه بعضی از مدارس غیردولتی هزینه های بسیار بالای را دریافت می کنند به بهانه های مختلف صد در صد غیر قانونی است و باید با آن برخورد شود.


منصوری یکی دیگر از والدین یزدی با بیان اینکه تنها دلیل من از انتخاب مدرسه غیردولتی برای فرزند هزینه ارزانتر آن نسبت به دیگر مدارس است گفت: مدارس در نهایت با بی توجهی به نرخ مصوب می خواهند به بهانه های مختلف پول بگیرند نادرست است و جنبه غیر قانونی دارد.
وی اذعان کرد: هزینه های هنگفتی که مدارس غیر دولتی دریافت می کنند آنها را تبدیل به یک مغازه کاسبی کرده است.


یکی دیگر از والدین یزدی بابیان اینکه انتخاب من در مدرسه فزندم بر اساس هزینه کم آن بوده است افزود: مدرسه برای ثبت نام فرزندم مبلغ 600 هزار تومان گرفته است مگر نه این که دریافت شهریه توسط مدارس دولتی غیر قانونی است پس این هزینه ها چه معنی دارد؟
تقی پور گفت: مدرسه برای کلاس های فوق برنامه نیز از ما پول خواسته ولی ما خودمان نخواستیم که فرزندمان به این کلاس ها برود. به طور کلی دریافت هزینه های اضافی قانونی نیست و اداره آموزش پرورش باید با این مدارس برخورد کند.


مشایخی یکی دیگر از والدین یزدی اظهار کرد: من دو فرزند دارم که در مدارس دولتی تحصیل می کنند در مجموع از ما سه ملیون شهریه دریافت کرده اند که نسبت به سال قبل 20 درصد این مبلغ افزایش یافته است.
وی گفت: مدرسه به ما می گوید دولت به ما کمک نمی کند و به هر صورتی شده است پول بابت کلاس های جبرانی می گیرند که قانونی نمی باشد و باید با آن برخورد شود.


مادر یکی دیگر از دانش آموزان که فرزندش در مدرسه دولتی مشغول به تحصیل است افزود: برای ثبت نام مدرسه مبلغ 100 هزار تومان و به عنوان کمک مبلغ 40 هزار تومان و برای کلاس های فوق برنامه مبلغ 300 هزار تومان می خواهد و تا این مبلغ پرداخت نشود فرزندم را ثبت نام نمی کنند.
این مادر دلسوز ادامه داد:متاسفم که این مطلب را بیان می کنم اما اگر من توان پرداخت شهریه را داشتم فرزندم را به مدرسه بهتری با امکانات بهتری می فرستادم نه این مدرسه که تنها امکانات اولیه برای تحصیل را دارد.

انتهای پیام/ه

 
آدرس کوتاه :