شناسه : 8763960
گفتگو/سرپرست پست استان یزد خبر داد


سرپرست پست استان یزد خبر دادبه مناسبت 17 مهر روز جهانی پست در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با اشاره به برنامه‎‎های متنوع هفته پست در استان یزد از راه اندازی سرویس‎‎های جدید و فعال پستی در آبنده ای نزدیک خبر داد و گفت : میزان مرسولات پستی نسبت به سال گذشته کاهش 11 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش یزد رسا، مسعوددهقان دولتی درگفت‏‏گو با خبرنگاریزدبانو، با تبریک هفدهم مهرماه روز جهانی پست  به همکاران زحمتکش شبکه پستی   و با اشاره به نامگذاری « پست ارتباط ماندگار»  از14الی  20 مهرماه  به عنوان هفته پست، از عید قربان الی عیدسعید غدیرخم بزرگترین اعیاد مسلمین و دهه ولایت وامامت، از اهمیت و نقش پست به عنوان پل موثر ارتباطی دولت ومردم ،درگاه ارائه خدمات دانست.

وی از تعداد شش میلیون و200هزارمرسوله پستی درشش ماهه اول سال جاری که تحویل پست استان یزد شده خبرداد وافزود : این میزان درمقایسه با سال گذشته که هفت میلیون مرسوله بوده ، یازده درصد رشد منفی داشته ایم.

سرپرست پست استان یزد، علت عمده کاهش مرسولات پستی را، راه اندازی اتوماسیون داخلی ادارات دولتی وشبکه دولت دانست.

 

*روزانه قریب به 100 هزار مرسوله در استان یزد جابجا می شود

دهقان دولتی افزود :  در شش ماهه اول سال جاری شه میلیون و940 مرسوله ای که وارد استان شده است روزانه 98 هزارمرسوله توسط نامه رسان های استان توزیع شده است .

 

*مدت زمان به مقصد رسیدن یک مرسوله در داخل و خارج کشور

وی، الویت توزیع مرسولات پستی را به ترتیب پست ویژه ، پست پیشتاز ، سفارشی ، وعادی عنوان کرد وگفت: مدت زمان رسیدن پست  سفارشی و پیشتاز، براي هر مرسوله درداخل كشور درون شهري 12 الي 24 ساعت ,‌شهرستان ها 24 الي 48 ساعت و در خارج از كشور با اولين پرواز 72 ساعت بعد از رسيدن به كشور مقصد و مدت زمان انجام كار به ازاء هر مرسوله پنج دقيقه بدون احتساب مدت سپري شده در نوبت انجام می گیرد.

 

*سرویس 193 صرفه جویی در وقت شهروندان

این مسؤول در اداره پست استان یزد،  استفاده ازسرویس پستی 193 را گام مؤثری در جلوگيري از ترافيك و كاهش آلودگی هوا و صرفه‌جويی در وقت وهزينه‌ ها ی غیرضروری شهروندان خواند.

 

*تمبرسانه ای کوچک

دهقان دولتی افزود : « تمبر» رسانه ای  فرهنگی و کوچک اما متفاوت وتأثیر گذار محسوب می شود و یک ابزار تبلیغاتی مهم برای ارائه دهندگان کالا یا خدمات دستگاهای دولتی و شرکتهای خصوصی  با امکان رو نمایی درمراسم ملی و مذهبی و مناسبتهای  ویژه تقویمی روز شمار براساس قبول سفارشات با حضور مقامات استانی به شمار می رود.
آدرس کوتاه :


ابراهیمی
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۰۰:۰۵