شناسه : 36881756
مدیر مدرسه علمیه کاظمیه یزد:


آیت‌الله مدرسی گفت: ما برای ساخت این بنا تمام وجوه‌مان را از خیرین دریافت کردیم و از وجوه «بِریّه» است و هیچ کمک دولتی را دریافت نکردیم، از اوقاف هم هیچ کمکی نگرفتیم، از شهرداری هم هیچ کمکی دریافت نکردیم.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه علمیه کاظمیه یزد، ضمن خیرمقدم به مدعوین و مسئولین حاضر در مراسم، گفت: از همه عزیزان و خیران و تلاشگران که برای ساخت این مجموعه کمک کردند کمال تقدیر و تشکر را دارم و بحق بعضی از آن‌ها از روی اعتقاد و جهادی کمک کردند.

وی افزود: دو روز قبل یک خیر که برای کمک به این بنا آمده بود، گفت من نماز خواندن خودم را اقامه نماز نمی‌دانم بلکه کمک به این فضا را اقامه‌ی نماز می‌دانم چون اینجاست که دین مردم تأمین می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه کاظمیه یزد با اشاره به نقش روحانیت در آگاهی دینی مرد و جامعه، اظهار داشت: بنابراین اقامه نماز ساخت همین حوزه‌های علمیه است و در واقع بنای این حوزه‌ها خود مصداقی از آن است.

مدرسی با بیان اینکه بنای این ساختمان بر اساس معنویت شکل گرفت، خاطرنشان کرد: اولین خشتی که بر این بنا گذاشته شد با تربت سیدالشهدا در اینجا بنا نهاده شد و پیمانکاران ما با زبان روزه 10 ساعت در روز کار می‌کردند.

وی تأکید کرد: ما معتقدیم حوزه‌ها نباید جناحی و سیاست‌زده باشند، همچنان که تا حالا هم نبوده‌اند، اما باید با درایت در متن سیاست و به دنبال دیدگاه مقام معظم رهبری باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: من از الان اعلام می‌کنم این حوزه علمیه وقف به تمام معنا بر حوزه‌های علمیه است و مسجد آن هم وقف خواهد بود. مجموعه‌های این مسجد اولا و بالذات در اختیار حوزه علمیه و ثانیا و بالعرض در اختیار سایر کارهای فرهنگی است.

مدرسی عنوان کرد: ما سعی‌مان بر استحکام این بنا با حذف زواید بوده است و آنچه در اینجا ساخته شد چیزی است که ضرورت برای آن احساس می‌شد و ما چیزی را اضافه بر ضرورت تأسیس نکردیم.

وی با بیان اینکه سعی ما بر ضرورت‌ها آن هم با استحکام بود، یادآور شد: بهترین مصالح و بهترین استادکاران را با کمترین هزینه‌ها استفاده کردیم و بر اساس نظر متخصصین عمل کردیم.

مدرسی بیان کرد: اگر این پروژه‌ها را ما می‌خواستیم توسط سازمان‌ها و نهادهای غیرخصوصی اجرا کنیم حداقل سه برابر چیزی که هزنیه شده است هزینه می‌شد.

وی اظهار داشت: ما برای ساخت این بنا تمام وجوه‌مان را از خیرین دریافت کردیم و از وجوه «بِریّه» است و هیچ کمک دولتی را دریافت نکردیم، از اوقاف هم هیچ کمکی نگرفتیم، از شهرداری هم هیچ کمکی دریافت نکردیم.

مدرسی تأکید کرد: هزینه ساخت این بنا تماما و تماما از کمک‌های مردمی است و در این زمینه مردم برای روحانیت و حوزه‌های علمیه پای کارند و حوزه‌های علمیه در دل‌های مردم نفوذ دارند و البته باید هم اینچنین باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :