شناسه : 36857672
امام‌جمعه یزد:


امام‌جمعه یزد گفت: متأسفانه امروزه برخی از کافی‌شاپ‌ها و باشگاه‌های ورزشی محل فساد و فعالیت‌های غیراخلاقی و غیرقانونی شده‌اند بنابراین مسئولان استان باید منسجم‌تر، از حریم ارزش‌های دینی و اسلامی دارالعباده یزد حراست کنند.

به گزارش یزدرسا؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد عید غدیر را ادامه حکومت الله به دست انسان‌های شایسته برشمرد و گفت: شیعیان و اهل سنت در مورد جایگزین پیامبر اکرم (ص) برای حکومت بر جامعه اسلامی اختلاف‌نظر دارند به‌طوری‌که در باور اهل سنت تنها شرط حاکمیت جامعه اسلامی توان مدیریت بوده و در اعتقاد شیعیان علاوه بر توان مدیریت، شجاعت، پاک‌دامنی، عالم به دین و انصاف هم از شروط حکومت بر جامعه است.

امام‌جمعه یزد در ادامه عید غدیر را فرصتی مناسب برای شناخت کامل ارزش‌های دینی و انقلابی جامعه دانست و ابراز داشت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد باید بر اصول و ارزش‌های دینی و انقلابی اصرار داشت استکبار جهانی به‌خصوص آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن به اصل نظام و ایجاد نارضایتی در بین مردم با جنگ روانی و اقتصادی بوده و راه علاج فقط مقاومت و ایستادگی تا رسیدن به نتیجه است.

ناصری با اشاره به بروز برخی ناهنجاری‌ها در استان دارالعباده یزد ابراز داشت: متأسفانه امروزه برخی از کافی‌شاپ‌ها و باشگاه‌های ورزشی محل فساد و فعالیت‌های غیراخلاقی و غیرقانونی شده‌اند بنابراین مسئولان امنیتی و فرهنگی استان باید منسجم‌تر، از حریم ارزش‌های دینی و اسلامی دارالعباده یزد حراست کنند.

وی با اشاره به محدود بودن صبر مردم انقلابی یزد در برابر این‌گونه اقدامات گفت: مدیران استان قبل از ورود مردم برای ساماندهی ناهنجاری‌های اجتماعی وارد عمل شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت اردوهای جهادی در مسیر توسعه کشور اشاره و تصریح کرد: جهادگران باید با ترویج روحیه وحدت و همبستگی به‌منظور تأمین رفاه حال مردم شهر و روستا نسبت به جذب مشارکت عمومی و خیرین مختلف اقدام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بسیاری از چالش‌های اقتصادی را ناشی از اعتماد به بیگانگان و عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی برشمرد و ابراز داشت: توسعه کشور مستلزم خودکفایی و استقلال اقتصادی است.

ناصری توجه به ظرفیت‌های داخلی، اقتصاد مقاومتی، ولایتمداری و پافشاری بر مدیریت جهادی و روحیه انقلابی را رموز موفقیت خواند و تصریح کرد: جنگ تمام‌عیار و بی‌سابقه آمریکا در عرصه اقتصادی با همدستی برخی کشورهای منطقه و در کنار آن با تهدید، شایعات و شبهه افکتی‌ها هیچ سودی به حال آن‌ها ندارد.

امام‌جمعه یزد همکاری همگان در حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی را خواستار شد و اظهار داشت: در سایه کار جهادی و تلاش جدی؛ همه مسائل حل‌شدنی است.

ناصری در پایان با تبریک روز آزادگان خاطرنشان کرد: ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام و آزادگان ضامن عزت و اقتدار نظام اسلامی است.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :