شناسه : 33800584


، مراسم نمادین جشن نیکوکاری با حضور امام جمعه موقت ، نماینده فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر، روسای آموزش و پرورش و کمیته امداد وجمعی از مسئولین در تمامی مدارس بهاباد و به صورت نمادین دردبستان دخترانه مریم بهاباد برگزارشد .

به گزارش  یزدرسا، به نقل از بهاباد نیوز ،  مراسم نمادین جشن نیکوکاری با حضور امام جمعه موقت ، نماینده فرماندار، رئیس شورای اسلامی شهر، روسای آموزش و پرورش و کمیته امداد وجمعی از مسئولین در  تمامی مدارس بهاباد و به صورت نمادین دردبستان دخترانه مریم بهاباد برگزارشد .

حجت الاسلام محمد علی اخوان درمراسم جشن نیکوکاری در بهاباد با تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: نیکی به دیگران اصل و محور همه خوبی‌ها و دژ استواروزکات نعمت‌هاست.

امام جمعه موقت بهاباد با بیان اینکه در طل سال دو جشن متفاوت یکی عاطفه ها و دیگری نیکوکاری در شهرستان برگزار می شود گفت‌:  نیکوکار در انجام دادن عمل خیر سستی به خود راه نمی‌دهد بلکه در انجام دادن آن مشتاق و حریص است و با ذوق و علاقه وافر و انگیزه قوی بر کارهای خیر و ثواب سبقت می‌گیرد و در راه آن ثابت قدم است.

اخوان با اشاره به اینکه هفته احسان و نیکوکاری فرصت مغتنم و شایسته ای برای رسیدگی به حال نیازمندان و محرومان حقیقی جامعه است خاطر نشان کرد : فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه و کشور به خوبی نهادینه و تقویت شود.

  رئیس حوزه علمیه بهاباد با بیان اینکه رسیدگی و کمک به محرومان و نیازمندان یک وظیفه همگانی برا ی ما باشد اظهارداشت :  این روز فرصت خوبی است که مردم نوع دوست و نیکوکار به دست گیری از افراد نیازمند بپردازند.

حسن عبداللهیان رئیس اداره آ موزش وپرورش بهاباد در سخنان خود با تقدیر و تشکر از مسئولان ودست اندرکاران این مراسم بر کمک به ایتام و نیازمندان تاکید کرد و خواستار رسیدگی به محرومان شد .

 درادامه این مراسم رمضان باقری رئیس کمیته امداد بهاباد با قرائت پیام مدیرکل کمیته امداد استان دررابطه با جشن نیکوکاری پیام مدیر کل امداد استان را قرائت نمود وبه بیان گوشه ای از عملکرد این نهاد مقدس پرداخت .

رمضان با قری افزود: مردم نوع‌ دوست و خیر بهاباد سال  گذشته مبلغ 400 میلیون ریال در جشن نیکوکاری به نیازمندان کمک کرده‌اندکه از رشد 58 درصدی نسبت به سال قبل برخوردار بوده است .

وی گفت: این نهاد مقدس با گذشت چهل سال ازعمر پر خیر و بر کتش توانسته در راستای حمایت از محرومان، خودکفایی افراد تحت پوشش و زدودن فقر و محرمیت از جامعه اسلامی گام‌های موثری بردارد.

درپایان مسئولن و دانش آموزان با حضور در پای صندوقهای جشن نیکوکاری کمکهای خود را به نیازمندان اهدا ء کردندو شادی هایشان را تقسیم نمودند .

اجرای دکلمه وبرگزاری مسابقه و سرود از دیگر برنامه های این مراسم بود .  

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :