شناسه : 31894204


مراسم هفتمین روز شهادت علی اکبر قنبری زاده در مهدیه بافق برگزار شد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بافق خبر؛ مراسم هفتمین روز خاکسپاری شهید محیط بان و رزمنده مدافع حرم علی اکبر قنبری زاده همزمان با اربعین حسینی با حضورحجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، سردار فتوحی فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از مسئولین و مردم شهید پرور بافق در مهدیه شهرستان برگزار شد.

در این مراسم سردار فتوحی ضمن به بیان موضوع شهیدان و از خود گذشتی آنان در اهدا جان خود برای سرفرازی کشور و گرامیداشت اربعین حسینی، به بررسی ابعاد مختلف واقعه عاشورا و شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش  پرداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه  نباید اجازه داد روحیه ایثار و شهادت در جامعه کمرنگ شود افزود: شهیدقنبری زاده تمام لحظات عمرش را به خدمتگزاری به مردم و کشور گذراند وما نباید اجازه دهیم روحیه ایثار و شهادت در جامعه کمرنگ شود تا دشمن نتواند هیچ غلطی  بکند.

فتوحی افزود: شهدا ابزارند و قاتل اصلی آن ها، آمریکای جنایتکار و انگلیس غاصب است، بنابراین تجمع برای شهدا، پیام بصیرت و عملی دارد که به ما بصیرت، نور تفکر و اندیشه می‌دهد و این همان راه و رسم زندگی است و دشمن‌شناسی را به طور عملی به ما نشان می‌دهد.

فرمانه سابق سپاه الغدیر استان یزد اظهار داشت: کربلا به ما می گوید اگر جانباز هم باشی اما عترت را رها کنی قاتل امام می شوی، اربعین به ما می گوید تنهایی، اسارت و فداشدن همه یاران و فرزندان نباید اجازه دهد تا ما از دین دست کشیم.

سردار فتوحی ایستادگی آیت الله شیخ محمدتقی بافقی در برابر رضا خان را از ثمرات نهضت عاشورا و اربعین دانست و تصریح کرد: شهید قنبری ها و دیگر شهدا نیز به حضرت ابوالفضل(ع)  پیوند خورده اند.

وی نفوذ به ایران را هدف مشترک آمریکا و صهیونیست دانست و بیان داشت: از 22 بهمن 1357 آمریکا یک میدان در دست نگرفته  پس علت چیست که بعضی ها هنوز نگاهشان به آمریکاست و با آنکه این شیطان بزرگ اعتراف کرده  از طریق نظامی نمی توانیم کاری کنیم، قصد دارد با استفاده از ترفند های گوناگون به کشور نفوذ کند.

سردار فتوحی در پایان سخنان خود خطاب به محیط بانان و مردم بافق گفت: همه باید به شهید قنبری زاده و امثال این بزرگوار افتخار کرده و دشمن  هم  این را بداند که انتقام این شهید را خواهیم گرفت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :